„1000 vilties kilometrų“ misija tęsiasi jau dešimt metųLiepos 6, 2019

„1000 vilties kilometrų“ misija tęsiasi jau dešimt metų

Liepos 6-7 dienomis vyks tradicinis, jau dešimtasis motociklininkų žygis „1000 vilties kilometrų“. Kaip ir kasmet, ankstyvą liepos 6-osios rytą motociklininkai susirinks prie Švento Pranciškaus Onkologinio centro Klaipėdoje ir iš ten pradės savo kelionę, kuri yra skirta būtent šiam centrui paremti bei skleisti informaciją apie jo veiklą.

 

Švento Pranciškaus dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centre yra teikiamos nemokamos paslaugos onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems iš visos Lietuvos. Centre yra pasirūpinama ne tik ligos paliestų žmonių psichologine būsena, emocine savijauta, bet ir greitesne integracija į darbo rinką. Kokybišką laiką užtikrina įvairiausios terapijos, meninės veiklos, susitikimai su panašia patirtimi besidalijančiais žmonėmis. Šv. Pranciškaus Onkologijos centro vadovė Aldonas Kerpytė teigia, kad jaučia begalinę palaimą, kai žmogus, kuriam reikia pagalbos, apsilankęs centre gauna viltį ir išeina šypsodamasis. Anot jos, tuomet realiai pamatai Dievo prisilietimą prie žmogaus ir supranti būtinybę rūpintis vieni kitais.

 

Kadangi Šv. Pranciškaus onkologijos centras yra pelno nesiekianti organizacija, jam būtina parama. „1000 vilties kilometrų“ žygio dalyviai kasmet ne tik surenka reikšmingą sumą, padedančią vystyti centro veiklas, bet ir supažindina visuomenę apie tokios įstaigos egzistavimą bei būtinumą. Neretai žygio metu yra susiduriama su žmonėmis, kuriems yra tekę iš arčiau pažinti onkologines ligas, tad juos ypatingai paliečia žygio dalyvių skleidžiama informacija.

 

Siekiant aplankyti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių, kasmet stengiamasi parinkti naują maršrutą. Kiekviename žygio maršrute pažymėtame taške yra sustojama judriose vietose, aikštėse, prie prekybos centrų ir pan. Gausus motociklininkų būrys veikia išties efektyviai, vietiniai atkreipia dėmesį, prieina pasidomėti. Tuo tarpu motociklininkai nuoširdžiai bendrauja, dalinasi informaciją apie Šv. Pranciškaus Onkologijos centro paskirtį bei skatina aukoti centro veiklai, taip prisidedant prie kilnios jo misijos.

 

Šiemet „1000 vilties kilometrų“ liepos 6-ąją nusidrieks per Plungę, Telšius, Kelmę, Tytuvėnus, Šeduvą, Panevėžį, Anykščius, Ukmergę, Širvintas, Vilnių. Liepos 7-ąją motociklininkai toliau vyks į kelią ir aplankys Aukštadvarį, Onuškį, Merkinę, Simną, Marijampolę, Vilkaviškį, Šakius,  Jurbarką, Tauragę, Švėkšną, o galiausiai grįš į Klaipėdą. Maršrutas nurodytas ne be reikalo. Paminėtų miestų ir miestelių gyventojai ir visi, artėjantį savaitgalį būsiantys netoliese, yra kviečiami atkreipti dėmesį išgirdus motociklų gausmą ir iš arčiau susipažinti su žygio dalyviais, jų vykdoma misija bei skleidžiamomis idėjomis.

 

Žygyje jau užsiregistravo per 85 motociklų. Dauguma dalyvių daugelį metų liepos pirmąjį savaitgalį yra rezervavę būtent šiai kelionei. Žygio dalyviai yra ne tik ilgametę patirtį turintys motociklininkai, bet ir be galo šilti žmonės, kuriuos vienija ir motyvuoja galimybė drauge dalyvauti tokioje akcijoje, kai kiekvienas kilometras tarsi išlaisvina ir pripildo be galo jautrių emocijų. Kartu tai yra iššūkis, pasiryžti įveikti 1000 kilometrų Lietuvos keliais be ilgesnių sustojimų ir susipažinti su tikru senosios mokyklos važiavimo būdu. O kai kelionė dar turi ir tikslingą misiją, galima suderinti vairavimo malonumą bei gerų darbų atlikimą.

 

Kadangi keliaudami motociklininkai savotiškai apjuosia Lietuvą, o svarbiausias objektas yra Šv. Pranciškaus onkologinis centras, greta jo žygis ne tik prasideda, bet ir baigiasi. Tad liepos 7-ąją, apie 20 valandą vakaro yra planuojama ten sulaukti žygio dalyvių. Atvykti yra kviečiami visi, bent akies krašteliu norintys pamatyti ką tik šitokį atstumą įveikusią komandą, pasidžiaugti žygio rezultatais bei padėkoti dalyviams už jų indėlį.

 

Tauragėje paramos akcija vyks liepos 7 dieną, prie prekybos centrų "Lidl" (Dariaus ir Girėno g. 48) ir prie "Maximos" (Prezidento g. 72), apie 16:45val.

 

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
ataskaita.taurage.lt
http://www.repulsus.lt/
Simkus
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti