Kaip atskirti gripą nuo koronaviruso? COVID-19: būkime saugūs ir sveiki!Spalio 15, 2020

Kaip atskirti gripą nuo koronaviruso? COVID-19: būkime saugūs ir sveiki!

Covid-19 simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais gripas sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar net mirtį. Nemažai skeptikų sako, kad neverta bijoti COVID-19, neva čia tas pats gripas, kam ta panika? Ar išties taip ir ar galima atskirti peršalimo simptomus nuo koronaviruso simptomų?

 

Pasakoja VU profesorius infektologas Arvydas Ambrozaitis:

 

 

„Neįmanoma atskirti šitų simptomų, ir nereikia jų atskirti. Išskirti, galbūt, galima nebent tai, kad prie koronaviruso nebūna slogos.“ – sako profesorius.

 

Koronavirusas ir gripas – tai dvi visiškai skirtingos ligos. Jų pasekmės yra skirtingos.

 

A. Ambrozaitis sako, kad gripas kiekvienais metais nusineša irgi nemažai gyvybių: „ypatingai žmonėms virš 65 metų amžiaus paūmina lėtines ligas, sukelia trombolines komplikacijas, miokardo infarktą sukelia, insultus sukelia.“

Gripo atveju sutirštėja kraujas – tokiu atveju greičiau susidaro kraujo krešuliai, trombai, todėl vyresniam žmogui dar labiau užkemšamos kraujagyslės. Senyvo amžiaus žmogus dažnai jau turi nemažai gretutinių ligų: kraujagyslės būna paveiktos širdies ligų, aterosklerozės, o susirgę gripu jie jaučia ligos paūmėjimą.

 

Profesorius apgailestauja, kad lietuviai vis dar laikosi nuomonės, kad skiepytis nėra būtina, galvojama, kad gripas nėra rimta liga. Tokia nuomonė vyrauja, galbūt, todėl, kad apie ligą nėra pakankamai informacijos ir nesidomima.

 

Šiais metais, pasak A.Ambrozaičio, ligonių kasos yra nupirkę per 200 000 gripo vakcinos dozių, jos skirtos 5 rizikos grupėms: asmenims virš 65 metų amžiaus, nėščiosioms, medicinos darbuotojams, slaugos ir globos įstaigų darbuotojams, ir visiems kitiems, kurie serga gretutinėmis ligomis. Šių grupių atstovai gripo vakciną turi gauti nemokamai. „Gripo vakcina nebūtinai apsaugo nuo ligos, bet jei suserga – tai lengvesne forma, niekada nemiršta ir nebūna komplikacijų.“ – sako profesorius

 

http://www.fm99.lt/wp-content/uploads/2020/10/rodykle.png

COVID-19 – būkime saugūs ir sveiki – Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos informacinis projektas apie naująjį koronavirusą. Projektas įgyvendinamas su Sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

 

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Gero apetito!“ Muzika pietaujantiems
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Dronas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Onija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti