Skirtumai tarp pavasario ir dabar? COVID-19: būkime saugūs ir sveiki!Spalio 29, 2020

Skirtumai tarp pavasario ir dabar? COVID-19: būkime saugūs ir sveiki!

Vakcina nuo koronaviruso vis dar kuriama. Tai gali užtrukti pusmetį, gal metus ar ilgiau. Ką gi daryti, kol ji atsiras?
Matome, kaip COVID-19 susirgimų skaičius Lietuvoje kasdien muša vis naują rekordą. Turbūt ne vienas savęs klausiame, kada gi viską uždarys, juk pavasarį susirgimų buvo daug mažiau, o karantinas buvo  paskelbtas visoje šalyje.

Tad kuo skiriasi situacija dabar, šį rudenį, nuo tos, kuri buvo pavasarį? Infektologas, Vilniaus universiteto profesorius Arvydas Ambrozaitis sako, kad gydytojai tiesiog išmoko gydyt sergančiuosius:

 

 

Šiuo metu ligoninėse gydoma maždaug 20 proc. susirgusių. Dažniausiai tai virš 45 metų amžiaus žmonės, kurie turi ir gretutinių ligų. Likę 80 proc., pasak A.Ambrozaičio, serga lengva viruso forma arba visai be simptomų.

Kadangi nėra tikrai veiksmingų vaistų, susirgimas ir gydymas priklauso tik nuo to, kiek stipri žmogaus imuninė sistema.

 

Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną.

Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, galės būti skelbiamas vietinis karantinas, ribojama gyventojų veikla.

Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Žalioji zona – savivaldybių gyventojai gyvens kaip įprastai.

COVID-19 – būkime saugūs ir sveiki – Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos informacinis projektas apie naująjį koronavirusą. Projektas įgyvendinamas su Sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Užimtumo tarnybos informacija apie laisvas darbo vietas
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti