VMI išsiuntė kvietimus teikti paraiškas negrąžinamoms subsidijoms gautiGegužės 26, 2020

VMI išsiuntė kvietimus teikti paraiškas negrąžinamoms subsidijoms gauti

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija apskaičiavo apie 10,8 mln. eurų preliminarią subsidijų sumą, kuri numatyta daugiau nei 5,4 tūkst. Klaipėdos regiono mikroįmonių, atitinkančių nustatytus kriterijus šiai paramai gauti. Klaipėdos apskrities mažos įmonės, pateikusios paraiškas, galės tikėtis apie 7,6 mln. eurų, Telšių apskr. - 1,8 mln. eurų, Tauragės apskr. - 1,3 mln. eurų negrąžintinos subsidijų sumos.

 

VMI 433 Tauragės rajono savivaldybės mikro įmonėms išsiuntė kvietimus teikti paraiškas negrąžinamoms subsidijoms gauti. VMI teigimu, jos gali pasinaudoti 767.657 eurų pagalba.

Didžiąją sąrašo dalį užima 156 variklinių transporto priemonių prekyba bei remontu užsiimančios įmonės. Kvietimus teikti paraiškas gavo ir 151 didmenine ir mažmenine prekyba užsiimanti įmonė. Į sąrašą papuolė ir 29 maitinimo paslaugas, 27 sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įmonės.

 

„Mokesčių inspekcija subsidijas jau apskaičiavo daugiau kaip 32 tūkst. šalies įmonių, turinčių iki 9 darbuotojų ir atitinkančių kitus nustatytus kriterijus subsidijai gauti – įmonė yra VMI sudarytame nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąraše, 2019 m. ji mokėjo gyventojų pajamų mokestį ir šiuo metu nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama“, - sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė ir atkreipia dėmesį, jog į subsidiją gali pretenduoti ir kriterijus atitinkančios viešosios įstaigos bei asociacijos.

 

Pažymėtina, kad pagal nustatytus kriterijus VMI atrinktas mikroįmones vertina VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, kuri nustato didžiausias leistinas pagalbos sumas, o skirtas lėšas paraišką dėl subsidijos pateikusioms įmonėms perveda Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Klaipėdos AVMI pabrėžia, kad įmonėms pačioms ieškoti paraiškos formos nereikia, VMI ją atsiųs per Mano VMI – gautuose kvietimuose pateikiama nuoroda į paraiškos formą, kurią tereikės užpildyti ir per Mano VMI pateikti. Kvietimas teikti paraišką subsidijai galioja tol, kol bus paskirstyta visa numatyta subsidijų  suma, bet ne ilgiau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.

 

Primename, jog daugiau informacijos galima rasti VMI interneto svetainėje čia.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos interneto svetainėje, informacija apie „Subsidijas mikroįmonėms“ čia.

Konsultacijų galima kreiptis į VMI specialistus trumpuoju telefonu 1882. Aktuali informacija skelbiama  ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

 

 

Šaltinis: Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti