80 metų partizanų kovai – 80 kilometrų jų atminimuiGegužės 9, 2024

80 metų partizanų kovai – 80 kilometrų jų atminimui

„Istorija stiprina mūsų ryšį su valstybe. Labai svarbu kiekvienam Lietuvos piliečiui saugoti istorinę atmintį ir ją perduoti ateities kartoms. Būtent Lietuvos partizanų laisvės kovos mūsų istorijoje turi ypatingą reikšmę lietuviškos tapatybės formavimuisi, grįstą asmeniniu pasiaukojimui aukštesniems idealams – valstybei ir laisvei. Labai džiaugiuosi, jog tam atminti organizuojami žygiai, kurių metu ne tik prisimenami kovotojai, bet ir ugdomas mūsų sąmoningumas ir atsakomybė kuriant Lietuvą šiandien“ – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

 

Minint 80 metų nuo Lietuvos partizanų laisvės kovos pradžios, Krašto apsaugos ministerija kartu Lietuvos šaulių sąjunga vienija jėgas ir gegužės 19 d. visuomenę pakvies net į 5 masinius partizanų atminimo žygius skirtingose Lietuvos regionuose – Radviliškio, Kazlų Rūdos, Tauragės, Kauno r. ir Utenos savivaldybėse.

 

Žygiai organizuojami kartu su penkiomis Lietuvos šaulių sąjungos rinktinėmis: Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios, Suvalkijos šaulių 4-osios, Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios, LDK Kęstučio šaulių 7-osios, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios šauliais.

 

„Jau ne vienerius metus šauliai ir kiti aktyvūs piliečiai organizuoja pėsčiųjų žygius įvairiuose Lietuvos regionuose. Šiais metais žygių maršrutai parinkti taip, kad žygeiviai susipažintų su Lietuvos partizanų veikimo rajonais, jų bunkeriais bei kovų vietomis. Sustotų, uždegtų žvakelę prie atminimo lentų, kryžių, paminklų ir kitų įamžinimo vietų. Taip pat visi šauliai ir kiti Lietuvos patriotai kviečiami jungtis į grupes, tvarkyti laisvės gynėjų kapus, prižiūrėti nutolusias įamžinimo vietas ir taip pagerbti tuos, kurie aplaistė krauju brangią Lietuvos žemelę“, – kviečia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

 

SAMANOMIS SĄMONINGI

5 žygių iniciatyva – ,,Samaningi kilometrai“ perduoda svarbią žinią: eidami Laisvės kovotojų mintomis samanomis ugdome savo pačių sąmoningumą. Anuomet jie laisvi išėjo į miškus, kad mes savo laisva valia galėtume jais eiti šiandien.

 

Visuomenės sąmoningumui ugdyti kalbų neužtenka, reikia konkretaus veiksmo, kuris padėtų patirti tai, ką jautė patys laisvės kovotojai. Kovotojai, kurie sąmoningai išėjo į miškus ir pasirinko padėti savo galvą ant samanų už mūsų visų laisvę.

 

Kuo visuomenės ir kariuomenės vienybės šventė susijusi su partizanais? Kodėl minime kartu? Aukščiausia visuomenės ir kariuomenės bendradarbystės forma galima laikyti pasipriešinimo kovas. Juk partizanų gretose buvo ir kariškių, ir civilių. Partizanų rėmėjai buvo civiliai, jie dalijosi informacija, resursais, slėpė partizanus.

 

Registracija į 5 žygių iniciatyvą ir daugiau informacijos šioje nuorodoje: https://kam.lt/samaningikm/

Registracijos nuoroda: https://kam.lt/registracijos-anketa-zygiai/

 

Žygis Tauragės rajono savivaldybėje – partizanų Kęstučio apygarda.

Atstumas: 14,5 km.

Organizatoriai: LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė

Programa:

09.00 – 10.00 val. – žygio dalyvių registracija.

10.00 – 10.10 val. – sveikinimo kalbos, žygio pradžia.

10.10 – 17.00 val. – žygis:

  • Žygį ves ir autentiškais laisvės kovų pasakojimais dalysis Tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjas Raimondas Matemaitis.
  • Žygio maršrutas vingiuos išskirtinėmis vietomis: nuo piliakalnio, atodangų iki partizanų paminklų, bunkerių.
  • Lauks partizanų dainos.

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
http://www.moto-way.lt/
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti