Afrikinis kiaulių maras nustatytas Gaurės seniūnijoje sumedžiotam šernuiSpalio 5, 2020

Afrikinis kiaulių maras nustatytas Gaurės seniūnijoje sumedžiotam šernui

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę afrikinis kiaulių maras nustatytas vienam šernui, sumedžiotam Gaurės seniūnijos teritorijoje.

 

Tauragės regione kiaulių maras,  tarp šernų nustatomas pirmą kartą. Veterinarijos specialistų teigimu, buvo prognozuota, kiaulių maro  virusas, apėmęs apie 85 proc. šalies teritorijos, nors ir prislopo, tačiau užkratas plis link pajūrio nuo Jurbarko rajono pusės, kur viruso susirgimo atvejų fiksuojama nuo pat 2017 metų

 

Kiaulių maras vis dar nepasireiškė Klaipėdos, Kretingos ir Šilalės rajonuose, o likusiuose šalies rajonuose virusas cirkuliuoja nuo 2014 metų ir  atvejų tarp šernų nustatoma nuolat. Iš viso Lietuvoje nuo šių metų pradžios jau užregistruota 171 vieta, kur rasti nugaišę (78) ar sumedžioti (118) kiaulių maru,  užsikrėtę šernai.

 

Virusas toliau plinta ir Europoje, o apie naujus viruso atvejus pranešė Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Rumunijos atsakingos institucijos. VMVT duomenimis, Vokietijoje per šiuos metus patvirtintas 38 rastoms šernų gaišenoms ir 2 sumedžiotiems šernams. Nuo pirmųjų užfiksuotų atvejų naujausi nutolę 80 km atstumu, į šiaurinę Vokietijos dalį.

 

Lenkijoje per 2020 m. kiaulių maras tarp šernų nustatytas net 3 294 vietose (iš viso 5 294 šernams), taip pat jau patvirtinti 98 viruso protrūkiai kiaulių laikymo vietose. Viruso paveiktuose Lenkijos ūkiuose buvo laikoma daugiau kaip 57 tūkst. kiaulių, kurias teko nugaišinti, o gaišenas sunaikinti.

Gera žinia ta, kad paskutiniu metu afrikinis kiaulių maras nebenustatomas šernų populiacijoje Belgijoje.

 

VMVT inform.

Nuotrauka iš pixabay.com

 

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Ryto programa „Labas rytas! Geras rytas!“
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti