Akmens amžiaus gyvenviečių paieškos ir jų tyrimai Tauragės rajone (audio)Spalio 25, 2017

Akmens amžiaus gyvenviečių paieškos ir jų tyrimai Tauragės rajone (audio)

2016 m. prasidėjusios akmens amžiaus gyvenviečių paieškos ir jų tyrimai Tauragės rajone, po truputį pradeda duoti pirmuosius rezultatus. Jūros upės baseine, prie Ančios ir Šešuvies upių, jau aptikta keletą mezolitu – neolitu (nuo IX iki III tūkst. pr. Kr.) datuojamų gyvenviečių. Apie prasidėjusias akmens amžiaus gyvenviečių paieškos ir jų tyrimus Tauragės rajone laidoje "Dienos svečias" kalbėjomės su Klaipėdos universiteto doktorantu, archeologu, Tomu Rimkumi.

 

 

 

 

 

 

Juose daugiausiai surasta ištitnago ir kvarco pagamintų dirbinių skirtų priešistorinei medžioklei, žvejybai ir kitiems darbams. Apie seniausius krašto gyventojus paleolite (apie XIII – X tūkst. pr. Kr.) byloja surasti šiaurės elnio ragai, kurie rodo, kad šiuo laikotarpiu vienas iš pagrindinių žmonių maisto šaltinių galėjo būti būtent šie gyvūnai. Tą įrodo ant prieš tūkstančius metų gyvenusio žvėries rago išlikusios pjaustymo žymės akmeniniu įrankiu, identifikuotos Klaipėdos universiteto laboratorijose. Ypač seną radinio amžių patvirtina ir užsienio specialistų atlikti datavimo metodai, o archeologiniai lauko tyrimai įrodo vietinę radinio kilmę.

 

Tik neseniai pradėti Tauragės krašto archeologiniai tyrimai jau sugebėjo įrodyti šių platumų apgyvendinimą iškart atsitraukus paskutiniajam ledynui. Tolesniais tyrimais bus siekiama identifikuoti naujas archeologines vietas, surinkti duomenų apie akmens amžiaus gyventojų ūkį, kontaktus erdvėje ir laike, dvasinį bei socialinį gyvenimus.

 

[gallery link="file" columns="2" ids="11611,11610"]

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Ryto programa „Labas rytas! Geras rytas!“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Onija Vaga
Sweet Express
COVID-19
Lions
http://www.repulsus.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti