A.Mamontovas: Aš tiesiog dainuoju taip, kaip man išeinaGegužės 9, 2023

A.Mamontovas: Aš tiesiog dainuoju taip, kaip man išeina

„Aš nežinau, ar tai yra našta. Mes tiesiog taip skaičiuojam laiką – metais, žemės apsisukimais aplink saulę. Iš vienos pusės, kai pasižiūri, kiek buvo išleista albumų, kiek buvo koncertų, pasižiūri nuotraukas, pavartai albumą, tai išties supranti, kad tie keturiasdešimt metų buvo prisodrinti įvairiausių patyrimų ir įvykių. Bet kitą akimirką gali atrodyti, kad mes čia ką tik mokykloj sukūrėm grupę, truputį kažkur pagrojom, čia kažkur nuvažiavom vieną kartą ir jau keturiasdešimt metų praėjo, tai tas laiko suvokimas turbūt skirtingose aplinkybėse gali būt skirtingas.” – apie keturiasdešimt kūrybos ir koncertavimo metų kalba Andrius Mamontovas.

 

Didžiausias karjeros koncertas

Birželio 9 d. legendinėje sostinės Vingio parko estradoje įvyks didžiausias Andriaus Mamontovo solinės karjeros koncertas. Populiariausi A. Mamontovo bei „Foje“ hitai skambės unikaliame formate. Skirtingų kartų pamiltus kūrinius jautriai, giliai bei galingai atliks maestro Modesto Pitrėno diriguojamas simfoninis orkestras. Dar niekada negirdėtų muzikinių atspalvių dainoms suteiks talentingo kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta orkestrinė aranžuotė. Įspūdingą renginį po atviru dangumi kurs masyvūs LED ekranai bei galingas šviesų šou, o kinematografinę garso patirtį tikriems garso gurmanams pasiūlys erdvinė 3D garso sistema. Koncertas rengiamas taip pat ir Vilniaus miesto 700-ojo gimtadienio proga – tai bus vienintelis tokio masto A. Mamontovo koncertas Lietuvoje.  Apie šį koncertą FM99 kalbėjosi su atlikėju Andriumi Mamontovu.

 

A.Mamontovas paslapties, ar patarimo autentiškumo išsaugojimui neturi: „Nėra taip, kad tu specialiai galvoji, kaip čia man išsaugot savo autentiškumą. Tu tiesiog esi tas, kas esi, iš tavęs išeina būtent toks muzikinis garsas, tu imi natas taip, kaip imi, tavo ranka juda būtent taip, kai groji gitara. Iš to ir susideda, turbūt, tie atpažįstamumo taškai, iš kurių mes ir atpažįstam, kad tai yra tas ar tas atlikėjas (…) Aš tiesiog dainuoju taip, kaip man išeina, pavyksta ir aš nesibodžiu to, kad esu būtent toks ir iš to turbūt susidaro toks atpažįstamumas.”

 

Repeticijos su orkestru vyksta kitaip

Vingio parke A.Mamontovo koncertas vyks kartu su simfoniniu orkestru. Pasak pašnekovo,  darbas su orkestru yra visiškai kitoks, nei darbas su grupe: „Jei galvojat, kad repetuojam kiekvieną dieną, tai taip nėra, nes orkestras yra visiškai kitas muzikinis darinys ir viso pasiruošimo esmė yra aranžuočių sukūrimas. Kompozitorius Jievaras Jasinskis, turbūt vienas iš talentingiausių jaunųjų kompozitorių, daro naujas aranžuotes visoms dainoms (…) mes su juo aptarinėjame idėjas. Bet pagrindinės repeticijos vyksta su tradicine grupe, tai būgnai, bosas, klavišai, gitara, o su orkestru dažniausiai repeticijos būna tik kelios, jie atsiverčia natas, kelis kartus jas pragroja ir jau gali koncertuoti.”

 

Atlikėjas kviečia visus – ištikimus gerbėjus, geros muzikos mylėtojus bei šalies svečius – drauge pasitikti vasaros bei tapti istorinio koncerto dalimi jau birželio 9 d. Vingio parke.

Tauragės radijo inform.

A.Mamontovo FB nuotr.

Parengta FM99

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
dalyvaujamojo biudzeto projektams
gustin
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
renginiai
Spotify
Šilalės artojas
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti