Apie Europos Parlamentą ruošiamą raportą dėl ES santykių su Rusiją bei kitas Europos politikos aktualijasSpalio 27, 2023

Apie Europos Parlamentą ruošiamą raportą dėl ES santykių su Rusiją bei kitas Europos politikos aktualijas

Europos parlamento narys Andrius Kubilius, kuris yra Europos parlamento pranešėjas Rusijos klausimais, sakė, kad naujai rengiamame raporte yra nauja sąsaja tarp Ukrainos pergalės ir Rusijos, kaip valstybės, ateities: „Nauja yra tai, kad mes labai aiškiame siejame Ukrainos pergalę kare su Rusija ir Ukrainos integraciją į Europos Sąjungą bei narystę NATO su siekiu padėti Rusijos piliečiams transformuoti į normalią, su galimybe evoliucionuot iki demokratijos, šalį, kuri nebūtų tokia agresorė, kokią turim dabar. Tai pagrindinis šio dokumento tikslas.”Naujasis pranešimas skirtas tam pačiam strateginiam tikslui – kaip padėti Rusijai transformuotis tomis naujomis aplinkybėmis, kai Rusija pradėjo agresyvų karą prieš Ukrainą ir kai Rusijos pralaimėjimas Ukrainoje gali atverti galimybę tokiai transformacijai.

 

Tačiau europarlamentaras pabrėžė, kad dėl šio raporto „masinės kaltės” principas dėl karo Ukrainoje niekur nedingsta:

 

„Rusija yra atsakinga be abejo už Putiną, už savo visą tą, ką jie dabar daro ir už visas tragedijas. Bet ES turi įžvelgti ir savo klaidas praeities politikoje, kai su Putinu buvo stengiamasi palaikyti dialogą, nepaisant to, ką jis darė; kai buvo galvojama, kad perkant daug dujų iš Rusijos, Rusija dėl to taps priklausoma nuo Europos ir pradės klausyti Europos kritikos dėl žmogaus teisių pažeidimų.” Atėjo laikas turėti aiškią strategiją Rusijos atžvilgiu, kuri šį kartą turėtų būti tam tikru būdu subordinuota mūsų strategijai Ukrainos atžvilgiu. Būtent taip galime paremti Rusijos transformaciją, kuri labai reikalinga ne tik Rusijos žmonėms, bet ir mums, nes būtent taip galima sukurti tvarią taiką Europos žemyne.

 

A.Kubilius taip pat pasakojo apie ES politikos klaidas praeityje bei pabrėžę, kad visa tai reikia taisyti, jei norima sugrąžinti tvarią taiką:

„Klaida buvo palikti Ukrainą tokioj pilkoj zonoj be integracijos perspektyvų į ES ir NATO. Visą tai reikia taisyt, visa tai yra ta politika, kurią dabar reikia keisti ir reikia keisti su aiškiu tikslu. Mūsų tikslas turi būti aiškiai suprantamas, kad tai yra tokia politika, kuri gali sugrąžinti į Europos kontinentą tvarią taiką. Tam reikia Ukrainos pergalės, tam reikia Ukrainos narystės NATO, Europos Sąjungoj, ir tam reikia permainų pačioje Rusijoje, nes jei ji toliau nesikeis, ji liks agresyvi ir pavojinga visai Europai.”

 

„Terorizmas turi būti sutriuškintas. Pradedant nuo terorizmo vienijimosi centro – Kremliaus. Geriausia tai padaryti – Ukrainoje. Tik Vakaruose reikia nebebijoti Ukrainos pergalės prieš Rusiją ir reikia Ukrainai duoti tiek ginklų, kiek jų reikia tam, kad Rusijos kariuomenė būtų sutriuškinta. Ir ginklai būtų duodami dabar, o ne kada nors po metų“.

 

Daugiau apie EP ruošiamą raportą dėl ES santykių su Rusiją bei kitas Europos politikos aktualijas klausykite FM99 pokalbyje su Europos parlamento nariu Andriumi Kubiliumi.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente

 

 

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Radijo laidos „Mama mamai“ /kartojimas/
Naujametinis koncertas
https://www.gustindecor.com
renginiai
Spotify
lions
jazz
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Šilalės artojas
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti