Atrask galimybes su asmeniniu asistentuRugsėjo 4, 2022

Atrask galimybes su asmeniniu asistentu

Dažniausiai bijoma to, kas nežinoma, nepatirta. Bet juk visada geriau mėginti, nei gailėtis taip ir neišdrįsus to padaryti. Kampanijos „Atrask galimybes“ organizatoriai, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sako: „Atrask galimybes su asmeniniu asistentu!“ ir tikisi, kad tikros ir įkvepiančios istorijos padės išsklaidyti abejones bei paskatins daugiau asmenų kreiptis dėl asmeninės pagalbos gavimo.

 

Pirmasis patirtinis susitikimas vyks rugsėjo 6 dieną 13.00 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, H. Manto g. 25, Klaipėda.  Renginyje išgirsite autentiškus pasakojimus, ką tenka patirti, išgyventi žmogui, turinčiam kokią nors matomą ar nematomą negalią kasdien, kaip keičia, praturtina jo gyvenimą asmeninis asistentas, taip pat, ką galime padaryti kiekvienas, kad gerėtų žmonių, bendruomenių ir organizacijų tarpusavio susikalbėjimas, dalijimasis informacija, atrastume galimybes įgalinti skirtingas socialines grupes kartu per veiklas, bendrus užsiėmimus bei pažinimą.

 

Renginio metu vyks diskusija, kurios metu bus galima užduoti klausimus, išgirsti atsakymus, kurie paneigtų visuomenėje  tvyrančius mitus ir sužinoti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Tai padaryti pagelbės Klaipėdos VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centro, organizuojančio asmeninę pagalbą, specialistai ir Skuodo rajono savivaldybės Socialinio paramos skyriaus specialistės bei asmeninės asistentės, dirbančios Skuodo rajone.

 

Taip pat susitikimo metu susipažinsite su negalios tipais, norintys galės  įveikti konkrečias situacijas, naudojant žmonių, turinčių negalią techniką (neįgaliojo vežimėlį, neregio lazdelę, vaikštynę).

 

Photo by Matthias Zomer

 

Kampanijos „Atrask galimybes“ tikslas – skleisti informaciją ir supažindinti visuomenę su asmeninės pagalbos teikimo procesu bei pagalbos kuriamomis galimybėmis žmogui su negalia bei jo artimiesiems. Renginyje savo patirtimis ir išgyvenimais dalinsis žmonės, turintys įvairias negalias ar specialiuosius poreikius, jų artimieji, asmeniniai asistentai. 

 

Nepraleiskite susitikimo, nes jame iš pirmų lūpų sužinosite: kaip asmeninio asistento pagalba gali pakeisti, praturtinti žmogaus gyvenimą, kas yra asmeninė pagalba, skirta asmenims su negalia. Kartu išsklaidysime mitus apie asmeninės pagalbos teikimo proceso sudėtingumą bei, tikimės, sutarsime dėl šios pagalbos reikalingumo ir kuriamos naudos visuomenei ir  dar daugiau žmonių su negalia pradės naudotis asmenine pagalba, o kiti, galbūt, pasirinks asmeninio asistento darbą.

 

Su humoru apie rimtus dalykus pasakos humoristė, unikalių modelių agentūros įsteigėja, aktorė, verslininkė, stand-up žanro atstovė Aistė Krušinskaitė. Mergina prieš 8 metus patyrė stuburo traumą, pasodinusią ją į vežimėlį, tačiau neslepia – iš šios patirties ir gimė geriausi jos juokeliai. „Žmonės kartais galvoja, kad gerai jau vien tai, kad neįgalusis neguli lovoje, išdrįsta išeiti į gatvę. Šitą požiūrį norisi keisti, nesinori, kad į mus žiūrėtų kaip į silpnesnius“, – sako Aistė.

 

Vaida Butautaitė-Sankovskaja ir jos asmeninė asistentė Jūratė Mickienė džiaugiasi, kad asmeninė pagalba padovanojo judviejų draugystę ir pripažįsta, kad viena kitai dovanoja vis naujas patirtis. Vaida, nuo gimimo turinti regos negalią, sako: „Jei bijosi, gyvenime nepamatysi gražiausių dalykų“. „Neįmanoma būna tol, kol pasidaro įmanoma“, – Vaidai pritaria jos asmeninė asistentė Jūratė.

 

Praktinę patirtinę dalį ves Rūta Kupčinskaitė ir Tadas Bartaševičius. Sociologijos mokslus baigusi Rūta – aktyvi jauna moteris, griaunanti stereotipus, kad negalia trukdo siekti tikslų. Su vyru Tadu įkūrę socialiai atsakingą verslą, ėmėsi socialinių edukacinių projektų įgyvendinimo, bendruomeninių renginių organizavimo ir kūrybinių darbų bei idėjų namų jaukumui. Savo veikla šeima supažindina žmones su tuo, kaip gali jaustis negalią turintis žmogus, ir žingsnis po žingsnio mažina atskirtį tarp negalią turinčių ir jos neturinčių. „Nekovokime su stereotipais, o susipažinkime, nes tik iš nežinojimo jie ir gimsta“, – kviečia Rūta ir Tadas.

 

Renginio vedėja ir moderatorė – iniciatyvos ir LRT radijo laidos „Draugystė veža“ autorė ir vedėja Žydrė Gedrimaitė.

 

Renginio laikas: 2022 m. rugsėjo 6 d. 13.00 val.

Renginio vieta: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, H. Manto g. 25, Klaipėda.

Trukmė: 2 val. 30 min.

 

Daugiau informacijos apie renginį čia: https://www.facebook.com/events/s/atrask-galimybes-su-asmeniniu-/880516529593723/

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

 

Pranešimas spaudai

Matthias Zomer nuotr. / Pexels.com

Taip pat skaitykite

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
www.tauragejazz.lt
https://www.facebook.com/Bijot%C5%B3-dvaro-festivalis-101096875976727/
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.facebook.com/mamuunija/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti