„Auksinis feniksas“ parskrido į Pagėgių kraštąGruodžio 7, 2018

„Auksinis feniksas“ parskrido į Pagėgių kraštą

Gruodžio 6 d. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos (LKCA)  apdovanojimai „Auksinis Feniksas“, kurio skulptūrėlės kasmet įteikiamos penkiose nominacijose: „Metų kultūros rėmėjas“, „Metų kultūros politikas“, „Geriausias metų kultūros centro partneris, „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ ir „Geriausias metų kultūros centro vadovas“.

 

Šiais metais šiam prestižiniam apdovanojimui gauti buvo pristatyta daugiau nei  50 pretendentų, tarp kurių veiklūs rajonų savivaldybių merai, verslo organizacijos, aukštojo mokslo institucijos, žiniasklaidos atstovai, kultūros vadybininkai, meno kolektyvų vadovai, profesionalūs menininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

Šiais metais bendrovė mini veiklos 25–metį, o 2013 ir 2015 metais yra tapusi „Metų prekės ženklu“ ir pelniusi dešimtis tarptautinių apdovanojimų. Bendrovės  sėkmę lemia ir mokėjimas dalintis. O tai „Vilkyškių pieninės“ administracija, darbuotojai tikrai moka. Sėkmingas bendrovė gaminamų produktų žinomumas Lietuvos ir Europos rinkoje, greičiausiai pasiektas ne tik dėl darnos kolektyve, puikaus požiūrio į darbuotojus, puikių darbo sąlygų jiems sukūrimo, komandinio valdymo, bet ir didžiule parama renginiams, akcijoms, konkursams bei kitos iniciatyvoms ne tik Lietuvoje.

 

Per 2018 metus Vilkyškių pieninės finansinė parama buvo suteikta Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijai, Rambyno regioninio parko direkcijai, Asociacijai „Pagėgių bendruomenė“, Vilkyškių evangelikų liuteronų parapijai, Pagėgių savivaldybės kultūros centrui, Tauragės kultūros centrui, Jurbarko krašto Mažosios Lietuvos kultūros centrui, Vilkyškių bendruomenei, Tauragės „Versmės“ gimnazija, Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla ir kt.

Šįmet generalinis direktorius Gintaras Bertašius inicijavo tarptautinį dailės plenerą „Vilkyškiai“, kuriame dalyvavo profesionalūs dailininkai iš Armėnijos, Lietuvos, Gruzijos, Latvijos. Dailininkų darbai liko Pagėgių krašto įstaigose bei organizacijose.

 

Bendrovė remia tarptautinį džiazo festivalį „Džiazo dienos Tauragėje“, renginius vykstančius Klaipėdoje, Vilniuje, Nidoje ir daugelius kultūrinių reiškinių visoje Lietuvoje. Vilkyškių pieninė jau dešimt metų yra Pagėgių krašto šventės generalinis rėmėjas. Vilkyškių pieninė finansavo Pagėgių miesto parko (lauko) Prakartėlės kūrimą bei gamybą, Pagėgių krašto šventės metu veikia „Juodojo katino kiemas“ (Vilkyškių pieninės simbolis) – vaikų miestelis su daugybe iniciatyvų ir veiklų vaikams. Iš bendrovė sandėlių kasmet į įvairius kultūrinus renginius iškeliauja tonos produkcijos.

 

Akcinės bendrovės generalinis direktorius Gintaras Bertašius gimė augo ir dirba Vilkyškiuose, todėl ypatingą dėmesį skiria Pagėgių krašto žmonėms, kultūros reiškiniams krašte. Vilkyškių pieninė įsikūrusi unikalaus grožio gamtos vietovėje, garsėjančioje savo istorija. Todėl bendrovės vadovas yra neabejingas įvairių leidinių, supažindinančių su gražiausiomis Lietuvos vietomis, leidybai. Įstaiga prisidėjo prie knygų „153 įdomiausi Lietuvos dvarai“, „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“, „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ leidybos.

 

Bendrovės aktyviai dalyvauja originaliuose kulinariniuose projektuose. Vilkyškių pieninė kartu su „Vagos“ leidykla pristatė Niki Segnit „Skonio žinyną“ – pirmąją knygą, pasakojančią, kodėl produktai susilieja (arbe ne) į tobulą skonio simfoniją. „Skonio žinyne“ pateikiama 980 derinių, į jų aprašymus įausta 200 receptų arba jų užuominų. Knyga iliustruota spalvingomis grafinėmis skonio paletėmis, pradedančiomis kiekvieną atskiros skonių temos skyrių.

 

Direktorius su darnia komanda jaučia socialinę atsakomybę ir prieš keletą metų atidarė specialiai įmonės darbuotojų vaikams vaikų darželio grupę, kad darbuotojai galėtų be trikdžių dirbti. (Žinia gauti vietą darželyje, visoje Lietuvoje yra didelė problema) .

 

„Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius džiaugiasi ilgamete partneryste su stipriausiu Lietuvos krepšinio klubu ir dešimt metų remia Kauno „Žalgirį“. „Vilkyškių pieninės“ ir Kauno „Žalgirio“ bendradarbiavimas neapsiriboja vien tik finansine parama krepšinio klubui. Bendrovė kartu su „Žalgiriu“ vykdo įvairius socialinius projektus – lanko vaikų namus, prisideda prie kasmet „Žalgirio“ organizuojamų 3×3 gatvės krepšinio turnyro ir Eurolygos jaunimo krepšinio turnyro.

 

 

 

Paversti visą paramą kultūrinę veiklą plėtojančioms įstaigoms organizacijoms, bibliotekoms, muziejams, bendruomenėms ir konkrečiai kultūros centrams, tai būtų milžiniški pinigai.  Didžiuojamės, kad AB „ Vilkyškių pieninė“ generalinis direktoriaus Gintaro Bertašiaus įvertinta ir į Pagėgių savivaldybę parskrido „Auksinis feniksas“.

 

 

 

 

 

Pagėgių savivaldybės kultūros centro inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Radijo laidos „Mama mamai“ /kartojimas/
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti