Ausma Miškinienė: „Galime būti tylūs stebėtojai, arba drąsūs veikiantys žmonės“Rugpjūčio 30, 2023

Ausma Miškinienė: „Galime būti tylūs stebėtojai, arba drąsūs veikiantys žmonės“

Laidoje pokalbis su Lazdijų mere Ausma Miškiniene apie lyderystę, motyvaciją, asmenines savybes, padedančias dirbti sudėtingą darbą bei moteris politikoje.

Politikoje iššūkiai visiems, bet moterims sunkiau

„Tai didelis iššūkis, didelė atsakomybė ir įpareigojimas, bet žmonių pasitikėjimas, tikslai, dėl kurių susitariame kartu, darbas komandoje, begalinis darbštumas suteikia galimybes, daug motyvacijos ir mažais žingsneliais žengiame į priekį ir, mano manymu, gyvenimas Lazdijų rajone gerėja“, – džiaugiasi Lazdijų merė.

Politikoje yra didelių iššūkių, sunku ir vyrams, ir moterims, tačiau moterims tikrai sunkiau, pripažįsta Ausma Miškinienė. 

„Suspėti būti ir moterimi, ir mama, ir lydere, ir laikyti visus tuo keturis kampus ne tik rajone, bet dažnai ir namuose, nėra paprasta, bet įmanoma,“ – neabejoja pašnekovė. 

 

Kelias į politiką

A.Miškinienės politinis kelias prasidėjo 2016 metais. Ją į politiką eiti paskatino noras keisti pasaulį, būti viena iš tų, kurie prisideda prie tikslų įgyvendinimo.

„Sprendimus mes priimame kiekvieną dieną“. – sako A.Miškinienė, – „Galime būti tylūs stebėtojai, arba motyvuoti drąsūs žmonės ir susitelkę dėti pastangas, kad  mūsų gimtoje gražiojoje Lietuvoje gyventi būtų gera jei ne visiems, tai bent daugeliui“.

Didžiausiais iššūkiais politikė laiko laiko trūkumą, o ir pastarasis laikotarpis buvo  labai sudėtingas – pandemija, migrantų iššūkiai ir panašiai. Visgi padeda laiko planavimas ir meilė savo kraštui, į kurį Ausmą sugrįžo iš Vilniaus, itin palaiko ir žmonių pasitikėjimas.

„Net kai rankos svyra, žmonių pasitikėjimas ir tikėjimas suteikia vilties“, – džiaugiasi Lazdijų merė.

 

Galima stebėti, o galima veikti

Veikti skatina ir prigimtinės savybės, ne paskutinėje vietoje auklėjimas ir, be abejo, aplinkybės, kuriomis vieni pasinaudoja, kiti ne, svarsto A.Miškinienė.

„Nepasiduoti, žinoti savo „kodėl“, nebijoti atsiprašyti, kai nepavyksta, motyvuoti, kai motyvacijos stokojama, ir save, ir aplink dirbančius, labai svarbu, aš tai darau nuolatos“, – pataria Lazdijų merė.

Jaunoms moterims, svarstančioms eiti į politiką, merė išduoda, kad tai labai įdomi sritis, kurioje niekada netrūksta iššūkių ir nėra rutinos. 

„Politika yra sritis, kurioje aktyviai, ar mažiau aktyviai veikiant galima svariai prisidėti prie savo svajonių įgyvendinimo, kad ir kas tai bebūtų , ar aplinkosauga, ar švietimas, ar kultūra, ar kitos sritys“, – neabejoja Lazdijų merė Ausma Miškinienė. 

O kiekvieno jauno žmogaus indėlis politikoje labai svarbus ir reikalingas, pabrėžia moteris lyderė.

 

Laida paruošta FM99. Asmeninio archyvo nuotr.

Tauragesradijas.lt inform.

 

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti