Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)Lapkričio 24, 2022

Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)

Susidūrę su onkologine liga, vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti – imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai po kojomis ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną, Kultūros rūmuose, visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams - vyks praktinis renginys, skirtas pacientams ir jų artimiesiems bei visiems besidominantiems savo sveikata ir vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį „NenuGALIETIeji“.

 

Tauragės „Lions“ klubas organizuoja paramos vakarą, kurio metu bus renkamos lėšos onkologinėmis ligomis segantiems Tauragės vaikams. Šiuo metu vyksta konsultacijos su medikais, kam tokia parama labiausiai reikalinga.

 

Klubo prezidentė Lijana Zinkevičienė sakė, kad onkologinėmis ligomis sergančius vaikus auginančios šeimos neretai būna atsiribojusios, nekalba apie savo vargus ir paramos neprašo. Juk dažnas atvejis, kai tokioje šeimoje reikalinga finansinė parama ne tik gydymui, bet ir išgyvenimui – kažkas ligoniuką turi slaugyti, vežioti pas medikus, tad laiko dirbti ir uždirbti nelabai ir lieka.

- Kviečiame tauragiškius atvykti į nemokamą seminarą, kurį ves Virginijus Šaulys, pacientas, visuomenininkas, meno terapijos spektaklio „NenuGALĖTIeji“ idėjos sumanytojas ir kūrėjas, knygos „Vėžys 24/7“ autorius, o vakare – atlikti gerą darbą – nusipirkti bilietą į spektaklį ir taip paaukoti lėšų vaikams, kuriems gijimo kelyje reikia įveikti labai daug kliūčių – sakė L. Zinkevičienė. – Nepasiduokit mintims, kad po spektaklio liks neigiamų emocijų šleifas, galbūt būsite pakylėti?

 

Ką išgyvena žmogus, su tokia diagnoze bus galima pamatyti premjeriniame meno terapijos spektaklyje „NenuGALĖTIeji“. „NenuGALĖTIeji“ – ne pjesė, o tikri išgyventų istorijų pasakojimai. Juose pilna meilės, neapykantos, svajonių, praradimų bei vilties šauksmo. Visko, kas labai artima ir suprantama kiekvienam žmogui.

 

Pakalbintas spektaklio idėjos autorius ir seminaro „Penki pojūčiai sergant vėžiu“ lektorius Virginijus Šaulys, pats išgirdęs onkologinę diagnozę prieš devynerius metus, sakė norįs per savo ir kitų ligonių patirtį papasakoti, ką išgyvena žmogus su tokia diagnoze.

 

- Su kiekvienu ligoniu buvo kalbėta po keletą valandų, rašomas tekstas, pritaikoma muzika. Vėliau, ligonis, „padovanojęs“ savo istoriją spektakliui, buvo kviečiamas įvertinti, kritikuoti, keisti, išsakyti pastabas jau scenoje vaidinantiems aktoriams, - prisiminė V. Šaulys. – Tai buvo titaniškas darbas, nes emociškai labai svarbi kiekviena smulkmena. Kiekvienas pacientas tapo režisieriumi.

 

Anot V. Šaulio, nors „NenuGALIETIeji“ šalies scenose jau pristatytas prieš keletą metų,  Tauragėje rodomas spektaklis bus premjerinis, nes jis atnaujintas – jo siužete atsirado vaiko, sergančio vėžiu, epizodas: vaiko tėvų išgyvenimai ir viltys... tai drąsu ir empatiška.

- Patikėkit, neretai onkologinę diagnozę artimieji išgyvena sunkiau nei pats ligonis, - sakė V. Šaulys.

 

 

Rašyti ir kalbėti apie tai, kas vyks gruodžio 2-ją Tauragės kultūros rūmuose būtų galima labai ilgai, tačiau tai nepadės nei suprasti onkologinio ligonio išgyvenimų, nei padės jam materialiai. Gal verčiau imti ir ateiti 13 val. į seminarą „Penki pojūčiai sergant vėžiu“, o 18 val. –nusipirkti bilietą ir ateiti į spektaklį, kurio metu žiūrovas tapatina save su tuo, ką mato bei patiria renginio metu. Tikros, atviros ir jautrios istorijos kuria ypatingą atmosferą, iš scenos sklinda nepaprasta energetika. Kiekvienas iš istorijų pasiima tai, kas jį jaudina tuo metu. Dažnai žiūrovas sutapatina savo patirtis su scenoje aktorių išreikštais emocingais išgyvenimais.

 

  • Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)
  • Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)
  • Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)
  • Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)
  • Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)
  • Bilieto kaina – parama Tauragės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis (video)
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Laida futbolo fanams „Futbolas-jėga“ /kartojimas/
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti