Boogie woogie virtuozo koncertas – ir TauragėjeLiepos 6, 2024

Boogie woogie virtuozo koncertas – ir Tauragėje

Ar turėjote vaikystėje svajonių, kurias pavyko įgyvendinti ar išpildyti? Dauguma, ko gero, prisipažinsite sau, kad tos svajonės buvo vaikiškos, nelabai realios ar vertos įgyvendinimo ir pildymo. Tačiau yra žmonių, kurie geba vaikystės svajones paversti realybe. Vienas toks – Henris Herbertas – pasirodys Tauragės džiazo festivalyje.

 

Henris Herbertas – vienas geidžiamiausių boogie woogie pianistų pasaulyje, ketverių metų savo noru sėdęs prie „Yamaha“ elektrinio pianino ir pradėjęs groti, pasvajojo, kad tik prie fortepijono užsidirbtų pragyvenimui ir nereikėtų dirbti kitų darbų. Kaip žinia, svajoti reikia atsargiai, nes svajonės turi savybę pildytis, ypač, jei ir pats įdedi bent kažkiek pastangų. O Henris pastangų įdėjo nemažai. Henris tėvo muzikanto ir džiazo gerbėjo dėka, susipažinęs su boogie woogie, ėmėsi mokytis ir groti, kai tik pasitaikydavo proga ir jau dvylikos metų išleido savo pirmąjį diską. Tai vienas iš tų muzikantų, kurį galima išgirsti grojant ne tik festivalių scenose, muzikos klubuose, bet ir traukinių stotyse ar oro uostuose. Jei pažvelgsite į šios vasaros atlikėjo gastrolių grafiką, pamatysite, kad net ir jame pažymėti oro uostai ir traukinių stotys. Interneto įrašai iš šių viešų grojimų sulaukia milijoninių peržiūrų. Ir jei dauguma jo koncertų pastaruosius porą mėnesių vyksta Amerikos žemyne, smagu pamatyti, kad kelioms dienoms jis atskrenda į Europą, o tarp keturių Europos miestų, kuriuose jis koncertuos, yra ir Tauragė.

Šiuo metu fortepijono virtuozas Henris Herbertas - ir vienas įtakingiausių pianistų džiazo pasaulyje. Teigiama, kad jo atliekamos muzikos poveikis yra neišmatuojamas, populiarinant boogie woogie žanrą, o atliekami kūriniai grąžina prie amerikietiškos muzikos šaknų ir pakelia juos į visiškai naują lygį.

Iki susitikimo rugpjūčio 1 dieną, 18 valandą, Tauragėje, Pilies kiemelyje.

Bilietus platina kakava.lt

 

Irina Sadauskienė

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti