Bus  steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuoseBirželio 26, 2024

Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose

Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.

 

„Būtinybę įkurti du naujus Lietuvos kariuomenės karinius poligonus ir sukurti jų efektyvų naudojimą užtikrinančią infrastruktūrą padiktavo geopolitinė situacija –  Rusijos vykdoma atvira karinė agresija prieš Ukrainą, kenkianti Lietuvos ir visos Europos saugumui,“ – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.  Pasak  jo,  intensyvi Lietuvos kariuomenės  modernizacija, išaugęs Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų ir į pratybas atvykstančių sąjungininkų karių skaičius, turimų karinių objektų perkrova reikalauja naujos karių treniravimuisi reikalingos infrastruktūros.

 

Planuojama, jog steigiamuose Tauragės (4304 ha)  ir Šilalės (2677 ha) kariniuose poligonuose vyks Lietuvos kariuomenės karinės technikos manevravimo pratybos, šie  poligonai neturės visiško karinės teritorijos statuso – šaudyklų juose nebus, kovinis šaudymas nevyks ir nevažinės sunkioji karinė technika (pvz., tankai). Pasak ministro, dėl steigiamų poligonų vietos gyventojų gyvenimo  kokybė nenukentės ir didelių nepatogumų nesukels.  

 

Yra paskaičiuota, kad pradėjus poligonų steigimo darbus galėtų išaugti vietos, regioninių paslaugų,  pvz.,  statybos rangos paslaugų, maitinimo, laikino apgyvendinimo, pastatų  ir  teritorijų priežiūros  poreikis, kuris skatintų  vietos  gyventojų užimtumą, mažintų nedarbą.  Be to, vietos gyventojai turės geresnį susisiekimą, nes planuojama modernizuoti ne tik vidinių poligonų kelių tinklą, bet ir privažiuojamuosius kelius prie jų. Taip pat tikimasi, kad suintensyvėtų  ir karių ir civilių bendradarbiavimas, atsirastų  galimybė treniruotis ir Lietuvos šaulių sąjungai.

 

Naujųjų  poligonų  steigimui  buvo atrinktos trys teritorijos vakarų Lietuvoje – Kretingos, Šilalės ir Tauragės rajonuose.  Kretingos rajone teritorijos buvo atsisakyta, nes ji neatitiko karinio poligono reikalavimų: joje daug gyventojų ir sodybų, kultūros paveldo objektų.  Poligonai Vakarų Lietuvoje pasirinkti bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, Nacionaline žemės tarnyba, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Valstybinių miškų urėdija.

 

 Tauragės ir Šilalės karinius poligonus numatoma įsteigti specialiuoju įstatymu.  Jie būtų pradedami įrenginėti iš karto, kai jie bus įsteigti teisės aktų nustatyta tvarka.

 

Informacija: LR Krašto apsaugos ministerija (kam.lt)

  • Bus  steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti