Cigarečių pakaitalai – ar tikrai geriau „garinti“ nei rūkyti?
Apie garinius rūkalus, kaitinamąjį tabaką ir panašius cigarečių pakaitalus pokalbis su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vedėja Aušra Želviene.
Rūkančiųjų statistika beveik nesikeičia, skaičiai išlieka stabilūs, nors ir atsiranda vis nauji produktai. Jau prieš keletą metų išpopuliarėjo alternatyvos rūkymui, kurios skleidžia ne dūmus, o garus. Po to atsirado kaitinamo tabako produktai. Kas tai yra ir kaip vystosi ši pramonė?
„Šioje pramonėje jau nuo senovės buvo tabako cigaretės, kurios vis dar yra paplitę mūsų populiacijoje, taip pat yra elektroninės cigaretės ir yra kaitinamieji tabako produktai. Nors ir žmonės keičia vienus tabako ir nikotino gaminius kitais, bet žala išlieka ir visi šitie būdai yra kenksmingi žmogaus sveikatai“, – sako Aušra Želvienė.
Elektroninių cigarečių poveikis žmogaus sveikatai po ilgalaikio vartojimo vis dar nėra pilnai ištirtas, todėl negalima sakyti, jog vienas rūkymo būdas kenkia mažiau, o kitas daugiau. Žinoma, kad elektroninės cigaretės tikrai yra kenksmingos, bet tiksliai nėra žinoma kiek.
Kalbant apie kaitinamąjį tabaką, nors ten degimo proceso nėra, tad tokios žalos yra mažiau, bet vistiek lieka nikotinas ir kiti kenksmingi produktai. Be to, šis produktas sukuria mažesnį nepatogumą rūkyti, nereikia eiti į lauką, todėl dažnai suvartojamas cigarečių kiekis didėja. Be Be to, pasyvusis rūkymas veikia ir su kaitinamojo tabako produktais.
Laidų ciklo „Sveikatos kultūra“ – Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11:05 val., pakartojimo šeštadieniais 10:05 val.
Pasirūpink savo emocine sveikata, apsilankyk www.pagalbasau.lt
Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!
Laidos kuriamos bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.