Daugiau kaip 600 karių baigė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybąKovo 2, 2023

Daugiau kaip 600 karių baigė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Šią savaitę Lietuvos kariuomenė į atsargą išleido daugiau kaip 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių, kurie nuo šiol yra įtraukti į parengtąjį kariuomenės rezervą ir bet kada dešimties metų laikotarpyje jie gali būti kviečiami į kartotinius, parengtojo rezervo karių mokymus.

 

Vasario 28 d. iškilmingos atsisveikinimo ceremonijos vyko Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionuose. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono NPPKT karių išleidimo į atsarga ceremonija tapo Tauragės švente, kur miesto gatvėmis žygiavo kariai, Lietuvos kariuomenės Karinių Jūrų pajėgų orkestras atliko muzikinę programą, o bataliono kariai pademonstravo naudojamą techniką ir ginkluotę. Didžioji dauguma jaunuolių  vykdyti tarnybą Lietuvos kariuomenėje atėjo savo noru, dalis pasirinko tarnybą pirmumo tvarka. Antrą kartą Kęstučio bataliono istorijoje bataliono vado vardine dovana buvo apdovanotas geriausias NPPKT karys, kuriuo išrinktas Sunkiosios ginkluotės kuopos eil. Laurynas Tyla.

 

Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione išleidimo į atsargą ceremonijos metu labiausiai pasižymėjusiems ir nusipelniusiems kariams buvo suteikti aukštesni kariniai laipsniai, padėkos ir vado dovano už parodytą išskirtinę iniciatyvą, sumanumą ir motyvaciją, pavyzdingą elgesį tarnybos metu. Kaip ir kiekvienais metais, iškilmingos ceremonijos metu paskelbtas geriausias laidos karys, kuriuo tapo bei atsisveikino su kovine vėliava eil. Aivaras Šipas.

 

Kovo 1 d. įvyko Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 8-osios NPPKT karių laidos išlydėjimo į atsargą ceremonija. Geriausiu, visos tarnybos metu, kariu išrinktas j. eil. Egidijus Vainutis sakė: „Prieš 9 mėnesius pradėjus kelionę kario pėdomis nebuvo lengva, teko ne kartą peržengti savo galimybių ribas, kurios pasirodo yra tik įsivaizduojamos. Per šį laiką įgijome tikrus įgūdžius ir atėjus laikui žinosime ką reikia daryti, o tas žinojimas neabejotinai suteiks drąsos ir jėgų kovoti už savo artimą“.

Daugiau nuotraukų ČIA.

 

Lietuvos kariuomenės informacija ir nuotraukos.

  • Daugiau kaip 600 karių baigė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą
  • Daugiau kaip 600 karių baigė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą
  • Daugiau kaip 600 karių baigė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą
+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
renginiai
lions
www.tauragejazz.lt
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.gustindecor.com
Šilalės artojas
taurage2023.lt
https://idejatauragei.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti