Diena po: Briuselio dialogas. EP iš pirmų lūpų su A. KubiliumiBirželio 17, 2023

Diena po: Briuselio dialogas. EP iš pirmų lūpų su A. Kubiliumi

Birželio 5 – 6 dienomis Briuselyje Europos Parlamento nario, nuolatinio EP pranešėjo Rusijos klausimais Andriaus Kubiliaus organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „DIENA PO: BRIUSELIO DIALOGAS“ susirinkę Europos Sąjungos ir žymūs demokratinės Rusijos atstovai diskutavo apie strategijas šalies transformacijai. Apie šios konferencijos bei plenarinės sesijos Strasbūre rezultatus FM99 pasakojo europarlamentaras, Europos liaudies partijos frakcijos narys Andrius Kubilius.

 

Pasak A.Kubiliaus, vien konferencijos įvykimas bei tokių konferencijų tęstinumo užtikrinimas yra svarbus ir teigiamas rezultatas:

„Pats svarbiausias rezultatas, tai, kad susirinkom ir kalbėjom. Kai kas sako, kad tai yra istorinis įvykis, nes jau dvidešimt metų nėra buvę panašių renginių, ypač Europos Parlamente. Antras dalykas, kad sutarėm, jog tęsim tokias konferencijas. Tęsim tai, ką pavadinom Briuselio dialogu. Tai galės būti ne tik tokios didelės kasmetinės konferencijos, bet tarp jų gali būti ir svarbių dalykinių seminarų. Ir visa tai yra mūsų, Lietuvos, interesas siekti, kad permainos Rusijoje vyktų tokiu būdu, kad Rusija keistųsi iš autokratinės į demokratinę valstybę, to ir siekiame tokiomis diskusijomis.”

 

Andrius Kubilius

 

Pasak europarlamentaro, mąstymas, kad Rusija niekada negalėtų tapti demokratine valstybe yra žalingas. Jis tiki, kad Rusijos gali laukti toks pats likimas, kaip ir Sovietų Sąjungos:

„Tie, kurie galvoja, kad Rusija niekados negali keistis turėtų prisiminti, tai, ką mūsų karta dar labai gerai atsimena – kaip, ganėtinai netikėtai Sovietų Sąjungoj prasidėjo tai, kas vėliau buvo pavadinta perestroika. Verta suvokti, kad Sovietų Sąjungoje peresroika prasidėjo ne šiaip sau, o dėl to, kad politinis elitas tuo metu labai aiškiai matė, kad be pertvarkos šios imperijos laukia visiška griūtis.”

 

Ukraina turi tapti #NATO nare. Tai ne tik padidintų ir užtikrintų pačios Ukrainos ir visos Europos saugumą, bet ir rusams padėtų susiprasti, kad imperijos laikai – praeityje. Sprendimas dėl Ukrainos narystės turi būti priimtas NATO Vilniaus viršūnių susitikime, sako europarlamentaras.

 

Daugiau apie konferencija, Rusijos galimybes keistis ir kitas politines aktualijas klauykite FM99 pokalbyje su europarlamentaru Andriumi Kubiliumi.

Tauragesradijas.lt inform. / Parengta FM99

 

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti