D.Razmuvienė: „Kitos priemonės, kaip vakcina, pasaulis dar neišrado“Lapkričio 25, 2022

D.Razmuvienė: „Kitos priemonės, kaip vakcina, pasaulis dar neišrado“

Laidos tema - ne tik rudeninius skiepus, bet ir įprastus, kuriais skiepijami vaikai. Koronaviruso pandemijos metu antivakserių organizuotos įvairios  kampanijos ir skleista dezinformacija pakenkė kai kurių žmonių bendram supratimui apie vakcinas, kurių dėka sunkios ligos yra praktiškai išnykę, o kartu ir jų pavojus primirštas visuomenės.  Tokia situacija kelia grėsmes mirtinai pavojingoms ligoms atgimti.

 

Apie skiepų kalendorių ir grėsmes mažėjant paskiepytų vaikų pasakoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.

 

Per tuos dvejus metus apie visas vakcinas prikurta įvairiausių mitų, apgailestauja gydytoja, o vaikų skiepijimas pagal įprastinį skiepų kalendorių dvylikoje pozicijų iš 14 sumažėjo nuo 1 iki 1,5%. 

 

„Didžiuliai vaikų skaičiai – po 2-3 tūkstančius įvairiose amžiaus grupėse liko nepaskiepyti,” – pasakoja D.Razmuvienė. – „Nuo įvairių infekcijų, ir tuberkuliozės, hepatitų, tymų, raudonukės, galima vardinti visą kalendorių, išskyrus skiepijimą nuo pneumokokinę ir meningokokinę infekcijas, nuo kurių skiepijimas nežymiai išaugo.“

 

Daiva Razmuvienė

 

Norint suvaldyti, pavyzdžiui, tymų plitimą, tiek 2-ejų, tiek 7-erių metų amžiaus vaikų skiepijimo apimtys turi siekti 95%, kai tuo tarpu pernai tebuvo paskiepyta 88% vaikų. Tose nepaskiepytų vaikų grupėse bet kokiam virusui sudaromos sąlygos plisti.

„Kitos priemonės kaip vakcina pasaulis dar neišrado,” – primena gydytoja.

Tai, kad tam tikrų ligų nebėra mūsų visuomenėje nereiškia, kad jos dingo, taip yra todėl, kad skiepų pagalba tai pavyko pasiekti, aiškina D.Razmuvienė. 2019 kilo tymų protrūkis Lietuvoje, kurį taip pat pavyko suvaldyti tik skiepų pagalba, nesenus atvejus prisimena specialistė.

 

Tauragesradijas.lt inform./ Pexels.com/Shvets production nuotr.

 

Laidų ciklo „Sveikatos kultūra“ – Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11:05 val., pakartojimo šeštadieniais 10:05 val.

Pasirūpink savo emocine sveikata, apsilankyk www.pagalbasau.lt

Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!

Laidos kuriamos bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.

 

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti