Džiazo suviliotas ir... nepamestasBirželio 6, 2023

Džiazo suviliotas ir... nepamestas

Ko gero, ir taip, keturiais žodžiais galima apibūdinti pasaulinio garso perkusininko Vladimiro Tarasovo gyvenimą. Lietuvoje ne tiek daug muzikos atlikėjų, kuriuos galima pavadinti pasaulinio lygio žvaigždėmis. Vladimiras Tarasovas – vienas iš jų. Tiems, kam daugiau nei penkiasdešimt, puikiai prisimena, koks sudėtingas muzikos žanro, vadinamo džiazu, kelias tuometinėje sovietinėje šalyje. Kokį kelią turėjo nueiti ir šis džiazo atlikėjas, kad jo vardas būtų žinomas, o atliekama muzika – pripažinta ir mylima?

 

Apie visa tai ir gerokai daugiau bus galima sužinoti, paklausyti autentiško pasakojimo jau birželio 9 dieną, 17 valandą, Tauragės pilies kiemelyje, kur vyks susitikimas su virtuozu perkusininku, kompozitoriumi, pedagogu, režisieriumi, garso ir vaizdo instaliacijų kūrėju Vladimiru Tarasovu. Susitikimo metu, kurį moderuos Tauragės viešosios B. Baltrušaitytės bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė, bus pristatyta Vladimiro Tarasovo knyga „Būgnininko dienoraščiai“. Atlikėjas papasakos apie savo kelią džiaze nuo savo gimtojo Archangelsko iki Vilniaus, nuo pirmojo pionierių namų orkestro iki garsiausių pasaulinių džiazo scenų ir neįtikėtinų erdvių, tokių kaip šimto metrų gylyje po žeme įsikūrusi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) laboratorija Šveicarijoje, susitikimus, bendrus projektus bei koncertus su ryškiausiomis džiazo žvaigždėmis, muzikinių ieškojimų ir atradimų, atsakys į susirinkusiųjų klausimus ir, tikėkimės, dalins autografus gerbėjams.

 

Tą patį vakarą, 20 valandą, muzikos gerbėjų laukia ypatingas Vladimiro Tarasovo kvarteto pasirodymas. Džiazo legendai pritars jo bičiuliai ir bendraminčiai - saksofonininkas Vytautas Labutis, kontrabosininkas Vytis Nivinskas ir trimitininkas Mindaugas Vadoklis. Šių, bendram tikslui susibūrusių, muzikantų gebėjimai ir patirtis garantuoja, kad scenoje žiūrovai išvys ir išgirs nepakartojamą muzikos uraganą, įsukantį į džiazo sūkurį ir nunešantį į egzotišką bei užburiantį garsų, dermių ir skambesio pasaulį.

 

Tad suskubkite penktadienį darbo savaitę baigti itin retai pasitaikančia proga – pamatyti ir išgirsti menininkų, peržengiančių džiazo muzikos žanro rėmus ir kuriančių savo žanrą, pasirodymą. Galbūt kažkam tai bus neįprasta, kažkam - jaudinanti nauja patirtis, kažkam - viesulas, nuraunantis „stogą“, bet visiems koncerto klausytojams – puiki galimybė pažinti ir pajusti išskirtinį džiazą. Nes anot V. Tarasovo, čia ir slypi džiazo žavesys – groti savo šiandieninę, šios akimirkos būseną ir nuotaiką.

Koncertas, kaip ir dauguma tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ koncertų, nemokamas.

 

Irina Sadauskienė / Vytautas Suslavičius, Dainius Labutis foto

 

Birželio 9 d. 17:00 val. knygos pristatymas

Birželio 9 d. 20:00 val. koncertas

Tauragės Pilies kiemelis

Įėjimas laisvas

  • Džiazo suviliotas ir... nepamestas
  • Džiazo suviliotas ir... nepamestas
  • Džiazo suviliotas ir... nepamestas
  • Džiazo suviliotas ir... nepamestas

Tauragesradijas.lt inform.

Taip pat skaitykite

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti