Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjųGegužės 9, 2023

Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjų

Charlesas III (Karolis III) šeštadienį per iškilmingą renginį buvo karūnuotas Jungtinės Karalystės ir dar 14 Sandraugos šalių monarchu. 

Apie įspūdžius pasakoja FM99 bendradarbis Eimantas Paltarackas – apie žmonių emocijas minioje, meilę monarchijai ir princo Viljamo žmonai Katerinai. Eimanto nuotarukų galeriją – jam pavyko užfiksuoti ir pravažiuojantį Charlesą III, Jungtinės Karalystės karalių, važiuojantį į ceremoniją.

 

Pirmasis karūnavimas nuo 1953

Charleso III, kuris JK soste pakeitė pernai rugsėjį mirusią motiną Elizabeth II (Elžbietą II), karūnacija yra pirmoji JK nuo 1953 metų, be to, tai pirmoji karaliaus karūnacija nuo 1937-ųjų. Šeštadienio renginys yra tik antra per televiziją rodoma karūnacija ir pirmoji, transliuojama per spalvotą televiziją bei internetu.

Karaliui auksinę Šv. Eduardo karūną – senovinį šventą monarcho valdžios simbolį uždėjo Kenterberio arkivyskupas Justin Welby. Šv. Eduardo karūna Charlesui III buvo uždėta vienintelį kartą per jo valdymą. Netrukus Kenterberio arkivyskupas per paprastesnę ceremoniją karūnavo ir Charleso III 75 metų žmoną Camillą (Kamilą).

 

Pakeitimai

Didelė dvi valandas trukusių anglikonų apeigų dalis būtų atpažįstama 39 kitiems monarchams, nuo 1066 metų karūnuotiems Vestminsterio abatijoje. Tačiau Charlesas III taip pat siekė pritaikyti ceremoniją XXI amžiui, nors daugelis įmantrių ritualų ir ceremonijų, kuriomis jis pripažintas neginčijamu savo žmonių karaliumi, išliko.

Pirmą kartą karūnacijoje dalyvavo vyskupės moterys, taip pat JK nekrikščioniškų religinių bendruomenių lyderiai. Per apeigas naudotos ir šalies keltiškos kalbos – valų, škotų gėlų ir airių.

Pirmą kartą per karūnaciją giedojo gospelo choras. Graikų choras sugiedojo psalmę, kuria pagerbtas Korfu saloje gimęs Charleso III velionis tėvas princas Philipas (Filipas).

Kita naujovė buvo ta, kad renginio temos atspindėjo jo viso gyvenimo interesus, susijusius su bioįvairove ir tvarumu. Bažnyčia buvo papuošta sezoninėmis gėlėmis ir žaluma, atgabentomis iš įvairių šalies vietų, nuo Skajaus salos Škotijos šiaurės vakaruose iki Kornvalio Anglijos pietvakariuose.

Charleso III karūnacijai panaudoti apeiginiai drabužiai buvo naudoti ir anksčiau, o patepimo aliejus – išspaustas iš alyvuogių nuo alyvmedžių, augančių ant Alyvų kalno, ir iškvėpintas eteriniais aliejais – buvo veganiškas.

 

Didžiulė saugumo operacija

Pasirengimas karūnacijai – Charleso III įžengimo į sostą religiniam patvirtinimui – buvo daugiausia šventiškas.

Tačiau dar prieš tai, kai Charlesas III ir karalienė Camilla išvyko iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio abatiją Deimantinio jubiliejaus valstybės karieta, policija naudodamasi naujais įgaliojimais, kurie buvo skubiai suteikti siekiant užkirsti kelią tiesioginių veiksmų grupėms, suėmė dešimtis protestuotojų.

Prieš monarchiją nusistatęs judėjimas „Republic“ („Respublika“) pranešė, kad buvo sulaikyti šeši jo organizatoriai, o klimato aktyvistai „Just Stop Oil“ informavo, kad buvo sulaikyta 19 šios grupės narių.

Vis dėlto dešimtys „Republic“ aktyvistų palei procesijos maršrutą laikė transparantus su užrašais „Ne mano karalius“.

Žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch“ ir „Amnesty International“ išreiškė susirūpinimą dėl protestuotojų sulaikymo.

Londono policija budėti gatvėse pasiuntė maždaug 11,5 tūkst. pareigūnų – tai viena didžiausių sostinės policijos saugumo operacijų.

 

via REUTERS-Scanpix ir Eimanto Paltaracko nuotraukos iš karūnacijos

  • Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjų
  • Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjų
  • Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjų
  • Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjų
  • Eimanto įspūdžiai iš Karolio III karūnacijos: Blokuotas mobilus ryšys ir minia monarchijos gerbėjų
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro pasakaitė“ /kartojimas/
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti