EP narė Rasa Juknevičienė: „Tikiu, kad Ukrainos narystė sustiprins kiekvieno europiečio saugumą“Gegužės 18, 2023

EP narė Rasa Juknevičienė: „Tikiu, kad Ukrainos narystė sustiprins kiekvieno europiečio saugumą“

Europos liaudies partija tikisi, kad Ukraina taps NATO nare pasibaigus karui, o kvietimas stoti į Aljansą bus patvirtintas Vilniaus arba Vašingtono viršūnių susitikimuose. Tokią nuostatą  Lietuvos europarlamentarų Andriaus Kubiliaus ir Rasos Juknevičienės iniciatyva patvirtino Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente Strasbūre vykusio posėdžio metu priimtame dokumente. ELP yra pirmoji ir kol kas vienintelė europinė partija, kuri patvirtino tokias ambicingas nuostatas dėl Ukrainos narystės NATO. 

 

Šios frakcijos vicepirmininkė užsienio reikalams ir saugumo politikai Rasa Juknevičienė, kuri kolegoms europarlamentarams ir pristatė svarbią deklaraciją dėl Ukrainos narystės perspektyvų NATO, teigė, kad Europos saugumo architektūrai yra būtinas stiprus euroatlantinis ryšys su Ukrainos naryste Aljanse. „Ukraina jau dabar turi stiprią, mūšio lauke išbandytą armiją. Tikiu, kad šalies narystė sustiprins kiekvieno europiečio saugumą“, – teigia R. Juknevičienė. 

 

Pasak jos, „Ukrainos narystė NATO yra beprecedentė galimybė ne tik sustiprinti NATO karinius pajėgumus, bet ir suvienyti Vakarus siekiant užtikrinti taiką Europos žemyne, kadangi stabilių, neagresyvių demokratijų erdvė būtų išplėsta į rytus. Taip pat Ukrainos narystė Aljanse padėtų apsisaugoti nuo galimo agresyvaus keršto ir pasipriešinti Rusijos neoimperiniam ekspansionizmui“. 

 

Kvietimas Ukrainai tapti NATO nare pasiųs galingą signalą Putinui ir aršiausiems Rusijos imperijos šalininkams, kad jie pagaliau suprastų, jog Ukraina jiems nebepasiekiama. „Ilgalaikis stabilumas, pasiektas atkūrus demokratiją Rusijoje po Putino, yra labai svarbus tvariai taikai ir būsimų agresijų Europoje prevencijai“ – FM99 sakė R. Juknevičienė.  Būsima Ukrainos narystė NATO yra susijusi ne tik su Ukrainos saugumo didinimu ir užtikrinimu, bet taip pat ir su pagalba rusams, kad jie vėl nepasiduotų imperinei nostalgijai“.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente

 

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
renginiai
lions
www.tauragejazz.lt
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.gustindecor.com
Šilalės artojas
https://taurage2023.lt/renginiai/taurages-miesto-svente/
Spotify
jazz

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti