Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėjaGruodžio 5, 2020

Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja

Kiek teko girdėti, tą žodį  (mintį pasiūlė) ištarė kunigas Marius Venskus. Žodžio užteko, kad Tauragės kultūros centras imtųsi  (iš karto sakau komplimentą – labai šaunios) iniciatyvos visą Bažnyčių gatvę kalėdiniu laikotarpiu paversti šventinių  eglučių alėja.

 

Visu gražumu alėja suspindo kartu su didžiąja Tauragės egle, gruodžio 4-ąją, jau sutemus. Lyg  ir buvo minėta viešoje erdvėje, kad eglutės įsižiebs 18 val.,  bet įsižiebė anksčiau. Tai labai gerai, nes galbūt išvengta žmonių susibūrimų, kurie, kaip žinia, neša toli gražu ne šventinį virusą. Didžioji eglė Pilies aikštėje tikrai įstabi, išmani, galinti keisti savo spalvą, muziką.

 

Tauragėje nušvitusią interaktyvią  eglę puošia daugiau nei 2000 metrų ilgio girliandos, kurios sujungtos su keturiomis pakylomis. Kiekviena iš jų yra ypatinga – užlipus eglutė nušvinta skirtingomis spalvomis, suskamba gerai žinomi kalėdiniai kūriniai. Kiekviena pakyla susieta su tam tikra melodija, o įsijungia ta pakyla, ant kurios tuo metu būna didžiausias svoris. Gal tai neskatins būriais lipti ant pakylos žmonių ne iš vienos šeimos? Tikėkimės, nes šiaip tauragiškiai kol kas miniomis neplūsta, kas yra tikrai sveikintina, prie šventinės eglės ir laikosi rekomendacijų.

 

Beje, Tauragės Kalėdų Senelis savo feisbuko paskyroje rašo: „Tauragėje prie Kalėdų eglutės yra speciali dėžė, į kurią galite įmesti savo laiškus man. Neužmirškite parašyti savo adreso - atrašysiu kiekvienam“.  Iš tikro, tokia laiškų įmetimo dėžė yra, ir vaikai jau meta laiškus Seneliui.

 

Tokia alėja – pirmą kartą

Pirmą kartą, nesant galimybių surengti Kalėdų mugę, įžiebta šventinių eglučių alėja – Bažnyčių gatvėje pastatyta 60 vidutinio žmogaus ūgio eglaičių. Jų puošimo akcijoje dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės įstaigos, įmonės ir organizacijos, mokyklos, darželiai, redakcijos, bendruomenės, NVO, bankai, verslo atstovai ir kitos organizacijos. Stipriai padirbėjo ir Tauragės miesto seniūnija, kitos miestą tvarkančios tarnybos. Visos eglutės papuoštos ekologiškais žaislais. O apie puošėjų išradingumą ir išimtinai ekologiškas puošmenas, žaislus, kalbėti būtų galimą labai daug.

 

Matome begalę išmonės, fantazijos, kūrybos. Iš popieriaus, vilnos, vatos, medžio, lino, įvairių siūlų, audinių, šiaudų ir kitų medžiagų pagaminti žaislai stebina originalumu, skoniu ir bendruomeniškumu. Ir kaip smagu matyti, kai šalia policijos komisariato papuoštos eglutės stovi darželinukų, Lauksargių senelių namų, šalia neįgaliųjų draugijos – sporto klubo, šalia Tauragės radijo – Žygaičių bendruomenės ir kitos eglutės ... Teko girdėti , kad Kauno kolegijos eglutė – vieno iš studentų, būsimo dizainerio,  diplominis darbas. Net taip yra. Ši eglaičių alėja rodo mūsų bendruomeniškumą ir dar daugiau – mūsų norą būti kartu, puošti kartu miestą, kartu gyventi gražiau, susikaupti kartu, ištikus negandoms, kaip ir yra šiandien.

 

Verčia susimąstyti

Ši eglaičių alėja privertė daug apie ką pamąstyti. Pavyzdžiui, kad ir jos išdėstymas – nuo seno pagonybės vieno iš simbolių ąžuolo, nuo Martyno Mažvydo iki Švenčiausiosios Trejybės katalikų bažnyčios, iki ten, kur kiek vėliau atsiras ir Prakartėlė.  Simboliška. Lyg kažkoks istorinis Lietuvos kelias, juolab ir pagoniškų simbolių gali rasti, ir krikščioniškų, ir moderniškų, kaip dabar priimta sakyti – globalių.

 

Dar kuo įdomi ir patraukli eglučių (eglaičių, eglyčių, eglelių...) alėja? Ogi tuo, kad čia galima ne tik pasigrožėti, bet ir naudingos informacijos surasti. Tauragės radijo eglutė ypač informatyvi. Ant spalvingų plokštelių, puošiančių eglutę, surašyti svarbūs Lietuvai, tautai, Tauragei įvykiai, istorinės datos, primintos ryškios asmenybės. Ir tai įdomu, nes daug kas primiršta. Skaitai lyg istorijos vadovėlį. Tikra edukacinė eglutė. Beje, tokių yra ir daugiau. Pavyzdžiui, Žygaičių bendruomenė supažindina su savo krašto kūrėjais, galima paskaityti šio krašto poetų eilėraščių, gražiai įrėmintų ir pakabintų ant eglutės. Toks dėmesys kūrėjams ir savo krašto garsinimas  labai originalus. Taip reklamuojasi „Tauragės žinios“, kabelinė televizija, Tauragės džiazo festivalis (čia ir pasaulio džiazo žvaigždžių, koncertavusių Tauragėje gali pamatyti). Tauragės savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka demonstruoja savo lyderystę pažangių technologijų srityje. Bibliotekos spalvingos snaigės, papuošusios eglutę, pagamintos moderniu būdu, trimačiu spausdintuvu 3D.

 

Žinoma, gražu, kuomet laikomasi senųjų tradicijų puošyboje ir kitur, bet tuo pačiu reikia žengti koja kojon su gyvenimu, kuris nestovi vietoje, kuriasi naujos technologijos, atsiranda nauji reiškiniai kiekvieną valandą. Netenka abejoti, kad verslo įmonės, dalyvavusios šioje akcijoje, turėjo labai gerą progą pasireklamuoti. Tą jos ir padarė. Ir tai sveikintina, nes nušauti du zuikiai iš karto (jei ne daugiau) – ir miestas papuoštas, ir reklama verslui, ir tiesioginė nauda žmogui.

 

Bambekliai  - neįdomūs

Kuriant naujus dalykus, visada atsiranda bambeklių, kuriems kas nors netinka. Būta tokių ir dėl šios alėjos. Kažkam neįtiko eglutės, kurios užima automobilių stovėjimo vietas. Tūlas tauragiškis jau nebegali mat paėjėti 30-40 metrų pėstute, o nori įvažiuoti į parduotuvę, banką ar kur kitur. Kitam, žiūrėk, nepatinka, kad tik vienoje gatvės pusėje išsirikiavo eglutės. Toks, matyt, nepasuka galvos ir nemato, kad antroje pusėje stovi gatvės apšvietimo stulpai, ant kurių šviečia kalėdinė simbolika.  Ką padarysi, ginčytis ir svarstyti galima, bet kas padaryta, tai jau padaryta. Ir gražiai, su polėkiu, su nuotaika, su užsidegimu ir geru skoniu tai atlikta. Belieka tik sveikinti sumanytojus ir laukti Šventų Kalėdų stebuklo. Jis pakeliui. O kad sulauktume stebuklo, kviečiame nesibūriuoti, dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis nustatyto saugaus 2 metrų atstumo.

 

Aplankyti interaktyvią Kalėdų eglę, pasivaikščioti kalėdinių eglučių alėja ir džiaugtis šventiniais miesto papuošimais ( jų turėtų atsirasti ir daugiau) tauragiškiai ir miesto svečiai galės iki sausio 6 dienos.

 

Daugiau eglučių alėjos nuotraukų galima pamatyti  čia.

 

Eugenijus Šaltis

Tauragės kulūros centro nuotraukos

 

 

 

 

  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
  • Eugenijus Šaltis: iš pradžių buvo žodis..., virtęs eglučių alėja
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Laida futbolo fanams „Futbolas-jėga“ /kartojimas/
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti