Europarlamentarė R.Juknevičienė: Apie žemdirbių streiką Lietuvoje, paramą Ukrainai ir metų prioritetusSausio 30, 2024

Europarlamentarė R.Juknevičienė: Apie žemdirbių streiką Lietuvoje, paramą Ukrainai ir metų prioritetus

Apie žemdirbių streiką Lietuvoje, karinę paramą Ukrainai, šių metų planus bei pagrindinius prioritetus pokalbis su Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos nare Rasa Juknevičiene.

Žemdirbių streikas

Lietuvoje vykęs ūkininkų streikas nėra unikalus – panašūs streikai vyksta ir kitose Europos šalyse, tačiau, anot R.Juknevičienės, aiškias streiko priežastis ar reikalavimus suprasti gana sudėtinga.

„Aš irgi pati ieškojau atsakymų, kur čia pagrindinės priežastys, reikalavimai. Labai įdėmiai bandžiau klausytis jų pasisakymų, ne visi aiškiai formulavo reikalavimus. (…) Pirmas įspūdis buvo, kad tai yra tęsinys to, kas vyksta ir kitur. Yra turbūt ir giluminių dalykų, kurie nėra atskleidžiami iki galo, tai dalykai susiję ir su Europos politika. Mes kaip tik pavasarį, vasarą buvome paskendę labai karštuose ginčuose Europos Parlamente dėl to, kad čia irgi buvo ne visai aiškiai suformuluota apie tas daugiametes pievas, apie tai, kad ūkininkai nepatenkinti, jog jiems neleidžiama trašom, pesticidais naudotis tam tikrais atstumais iki vandens telkinių. Čia susiduria du požiūriai: ekonominis – pelnas, pinigai, produkcija ir žaliasis kursas – tai yra ekologija, gamtos išsaugojimas, netgi gamtos atkūrimas.“ – aiškina europarlamentarė.

Parama Ukrainai

Vasario 24-ąją bus du metai nuo Rusijos visiškos invazijos į Ukrainą, tačiau neaiškumų dėl paramos Ukrainai ir nežinomybės del karo eigos vis dar daug. Šiuo metu Ukraina ir Europa kare išgyvena sudėtinga laikotarpį, sako R.Juknevičienė.

„Ne tik Europos Sąjungoje, bet ir JAV, kuri vieną svarbiausių vaidmenų vaidina, užstrigę dalykai. Šiame kare išgyvename tokį sudėtingą laikotarpį, duobę, nuopolį, sakyčiau, tam tikrą etapą, kuriame reikia labai rimtai peržiūrėti mūsų taktiką, strategiją. Iš kitos pusės nepasiduokime tokioms nuotaikoms, kad Europa nieko nepadarė ir kalta dėl to. Kaip tik atvirkščiai – jei ne Europos ir JAV parama, tai Ukrainos apskritai nebebūtų, bet dabar reikia daugiau ir žymiai daugiau paramos.“ – neabejoja europarlamentarė.

Daugiau apie Ūkininkų streiką bei paramą ir karą Ukrainoje klausykite pokalbyje su Europos Parlamento nare Rasa Juknevičiene.

 

https://fm99.ams3.digitaloceanspaces.com/wp-content/uploads/2023/03/20122923/EPP.png

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente

 

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
dalyvaujamojo biudzeto projektams
gustin
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
renginiai
Spotify
Šilalės artojas
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti