Europos Parlamentas iš pirmų lūpų su Rasa JuknevičieneKovo 28, 2024

Europos Parlamentas iš pirmų lūpų su Rasa Juknevičiene

Radijo eteryje pokalbis su europarlamentare, Europos liaudies partijos frakcijos nare Rasa Juknevičiene. Laidoje kalbėta apie R. Juknevičienės vizitą Kijeve, teroristinį išpuolį Maskvoje bei kitomis temomis. Rasa Juknevičienė dalyvavo saugumo forume Kijeve. Vizito metu rusai vėl intensyviai apšaudė raketomis Kijevą ir kitus Ukrainos miestus, hidroelektrinę.

 

Kalbėdama apie vizitą Kijeve, Rasa Juknevičienė sakė, kad ten būnant viskas atrodo šiek tiek kitaip, negu matant karo akimirkas per televiziją. „Kai vyko pagrindinis apšaudymas Kijeve, mes artėjome traukiniu link jo. Šūviams nurimus išlipome iš traukinio. O prie mūsų viešbučio buvo pataikyta maždaug 300 metrų atstumu, todėl reikėjo apvažiuoti aplinkui. Pačios konferencijos metu turėjome nusileisti į viešbučio garaže paverstą slėptuvę” – pasakojo R. Juknevičienė.

 

Paklausta kokios šiuo metu nuotaikos Ukrainoje, kai karas vyksta jau trečius metus, europarlamentarė kalbėjo: „yra nuovargis, o kaip jo gali nebūti, kai ir mes žiūrėdami iš toliau pavargstame. Tas nuovargis yra nuo nerimo, kartais nuo nevilties ir įtampos. Tačiau ukrainiečių dvasia nei kiek nepasikeitė. Kijevas gyvena savo gyvenimą. Žmonės ir į darbą važiuoja, ir kavinės veikia. Aišku, žmonių gal kiek mažiau čia, negu ankščiau matydavau”.

 

Dar viena tema, kuria buvo kalbėta laidoje yra teroristinis išpuolis Maskvoje, už kurį atsakomybę prisiėmė ISIS. Į klausimą, kam gali būti naudingas šis išpuolis, R. Juknevičienė atsako „viskas yra taip supainiota ir kyla tiek daug esminių klausimų. Matome daug neatitikimų, nes vaizdo įrašuose yra gerai paruošti vyrai, o tie nukankinti suimtieji visai nepanašūs į šaulius, tai tų klausimų kyla labai daug. Įdomi Putino reakcija ir beveik para tylos. Kodėl nesuveikė tarnybos, kurių yra daug tokioje totalitarinėje valstybėje? Taip pat prognozuoti kaltinimai Ukrainai. Todėl aš lieku prie savo pirminio įspūdžio, kad tai yra susiję su Putinu, bent iš dalies. Kai viskas yra taip supainiota, reikia ieškoti specialiųjų tarnybų pėdsakų”.

 

Tuo tarpu kalbant apie Lietuvą, Seimo laikinosios tyrimo komisijos antradienį paskelbė išvadą, kurioje teigiama, kad VSD direktorius Darius Jauniškis prieš 2019 metų prezidento rinkimus talkino juose dalyvavusiam kandidatui Gitanui Nausėdai. Seimo komisija teigia, kad jos surinkta informacija patvirtina galimus Gitano Nausėdos, STT ir VSD vadovų galimai padarytas nusikalstamas veikas, kitus teisės pažeidimus, jų buvusius ir esamus ryšius su rizikas ir (arba) grėsmes nacionaliniam saugumui keliančiais asmenimis, jų įtaką sprendimų priėmėjams.

 

Komentuodama šią informaciją Rasa Juknevičienė pabrėžia, kad tai yra žingsnis į priekį: „tai demokratinės valstybės bruožas, kad parlamentinė kontrolė nebijo imtis ir tokių sričių, kurios yra užslaptintos. Ypač prezidento institucijos, kuri kartais Lietuvoje yra per daug sudievinama. Atrodo, kad negalima prezidento liesti. Tačiau mes turime turėti labai aiškų demokratinį nusiteikimą, kad bet koks neteisėtas veiksmas bus ištirtas, vien tam, kad ateityje tokie veiksmai nepasikartotų”.

 

https://fm99.ams3.digitaloceanspaces.com/wp-content/uploads/2023/03/20122923/EPP.png

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
http://www.moto-way.lt/
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti