Gamtos refleksijos ir potėpių šokis drobėseGegužės 13, 2026

Gamtos refleksijos ir potėpių šokis drobėse

Gegužės 6 dieną tapybos parodos „Gamtos refleksijos” autorės: Jurgita Navickienė, Jolita Ogintaitė, Sigita Flaksienė, Vida Karbauskienė, Jūratė Bytautė, Rita Kaniušaitė Grikšienė, Areta Didžionienė pristatė savo paveikslus Tauragės kultūros centre. Septynios tauragiškės jau nebe pirmą kartą susibūrė bendrai parodai.

 

Gamtos motyvų įkvėpti paveikslai sukurti akriliniais ir aliejiniais dažais ant drobių. Paveiksluose iškalbingi spalvų deriniai, potėpių įvairovė ir individualus autorių santykis su peizažu – nuo tylios meditacijos iki gyvybės pulso bei vidinės ekspresijos. Autorių idėjos labai skirtingai išreikštos, išjaustos spalvų tonais ir dažų tekstūromis. Kuriančių moterų dialogas parodoje „Gamtos refleksijos” atsiskleidė kaip subtili gamtos interpretacijų dermė. Bendroje kolekcijoje tapybinės, originalios kompozicijos išryškino autorių vizualinės kalbos savitumą.

 

Parodos pristatyme autorės pasidalino kūrybinio proceso akimirkomis.

„Žalios pievos mano tapybos darbuose atsiveria kaip erdvės, kuriose susilieja ramybė, šviesa ir natūralus kraštovaizdis. Savo paveikslais kviečiu žiūrovą sustoti ir įsiklausyti į tylų Lietuvos gamtos pulsą.” Jurgita Navickienė

„Sukūriau abstraktaus stiliaus kūrinius. Paveiksluose dominuoja žydinti įvairiaspalvė pieva, kuri įkvepia ir skleidžia potyrių atsiminimą, kuriant gamtoje.” Jolita Ogintaitė

„Mintyse išnirę vaizdiniai, o vėliau-paveikslai, gimė per išgyventas akimirkas gamtoje. Vientisumo su gamtine aplinka pajautimas vedė mane ieškant tapyboje ribos tarp formos ir jos išnykimo.” Sigita Flaksienė

 

„Tapymo procesas sukelia virsmą, kai realybė išnyksta, o atsirandantys vaizdiniai spalvų pagalba pasakoja savo istorijas.” Vida Karbauskienė

„Savo paveiksluose pasirinkau medžio motyvą ir panaudojau jį kaip sustabdyto laiko ženklą, leidžiantį patirti gamtą kintančios refleksijos terpėje.” Rita Kaniušaitė Grikšienė

„Mano darbuose peizažas atsiskleidžia kaip vidinė, sluoksniuota erdvė – ne tiesioginis vaizdas, o patirties ir atminties laukas. Per faktūrą, fragmentiškas formas ir ritmą kuriu savitą kraštovaizdį, kuriame susilieja gamtos motyvai ir vidinės būsenos.” Jūratė Bytautė

 

„Tapydama keliavau pasikliaudama jausmu, kuris liko po buvimo kartu su kolegėmis gamtos apsuptyje. Tapydama leidau formoms tekėti, persidengti, nykti ir vėl atsirasti, leisdama gamtos aidui skambėti manyje.” Areta Didžionienė

„Gamtos refleksijos” – tai paroda, kviečianti ne tik matyti, bet ir įsiklausyti į gamtos ir moters kūrybinį dialogą. Ji bus eksponuojama Tauragės kultūros centro Edmundo Mažrimo parodų salėje iki š. m. gegužės 31 d.

 

  • Gamtos refleksijos ir potėpių šokis drobėse
  • Gamtos refleksijos ir potėpių šokis drobėse
  • Gamtos refleksijos ir potėpių šokis drobėse
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Tauragės radijo“ žinios
ApklausaKas labiausiai prisideda prie Tauragės vardo garsinimo?
Apklausos
www.tauragejazz.lt
https://tauragesunija.lku.lt/
pasaulis  ????????????????????̌????̇???? ???? ????.
https://taurageszinios.lt/
https://medijufondas.lrv.lt/lt/
Šilalės artojas
renginiai
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Spotify
lions
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti