Gaurės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje skambės muzikos šedevraiRugpjūčio 2, 2019

Gaurės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje skambės muzikos šedevrai

Rugpjūčio 11 d., sekmadienį, 11 val., po Šv.Mišių,  tikintieji ir muzikos mylėtojai, atėję į Gaurės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, turės retą galimybę išgirsti profesionaliai atliekamus pasaulinius muzikos šedevrus. Ypatinga bažnyčioje esanti aura, puiki akustika padės jiems geriau pajusti ir suprasti šiuose muzikos šedevruose glūdintį grožį. Skambės žymiausio Lietuvoje gyvenusio ir kūrusio  jėzuitų ordino nario, kompozitoriaus Jono Branto apie 1600 metus  sukurtas motetas „Jesu dulcis memoria“.

 

Baroko epochos italų kompozitoriaus Alesandro Stradelos giesmėje „Pieta, Signore“ apmastymai apie nukryžiuotą Jėzų. Prašymas atleisti ir paskleisti gėrį skambės didžiojo vokiečių kompozitoriaus Georgo Frydricho Hendelio arijose. Nei viena muzikos valanda bažnyčioje negalima be ypatingo grožio giesmių – Franco Šuberto „Ave Maria“,  Žoržo Bize „Agnus Dei“  ir Cezario Franko „Panis angelicus“. Kilni meilė Tėvynei, žmogui, mamai – tie jausmai atsispindės Mykolo Kleopo Oginskio, Algimanto Raudonikio, Cezarijaus Biksijo, Johano Štrauso kūriniuose.

 

Na, o viską vainikuos  ypatingas, unikalus Richardo Vagnerio kūrinys – Piligrimų choras iš operos Tanhoizeris. Dainuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, profesoriaus Virgilijaus Noreikos mokinys tenoras  Juozas Janužas. Sopranas Beata Smiltinikienė – pastoviai  koncertuojanti solistė ir puiki Šiaulių Sauliaus Sondeckio  menų gimnazijoje dirbanti vokalo pedagogė. Baritonas Pijus Kondrotas  studijuoja dainavimą Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje , yra tarptautinių konkursų laureatas, vien šiais metais  savo balso grožiu yra sužavėjęs klausytojus virš 20  koncertuose įvairiuose Lietuvos miestuose  ir bažnyčiose. Šiaulių pučiamųjų orkestras gyvuoja jau šeštą dešimtį metų. Kiekvieną mėnesį ne kartą koncertuoja bažnyčiose, salėse, įvairiuose renginiuose. Orkestrui vadovauja nusipelnęs Lietuvos artistas, docentas Sigitas Vaičiulionis ir dirigentas Gediminas Bruzga.

 

Rugpjūčio 11 d., sekmadienį, 11 val.

Gaurės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje

Muzikos valanda „Panis  angelicus“ („Angelų duona“)

 

Dalyvauja:

Juozas Janužas - tenoras

Beata Smiltinikienė - sopranas

Pijus Kondrotas - baritonas

 

Šiaulių pučiamųjų orkestras

Meno vadovas ir dirigentas – Sigitas Vaičiulionis,

Dirigentas – Gediminas Bruzga

 

Organizatorių inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Laida jaunimui „Nuo Jūros iki …Zumpės“
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Reklamos priedai
Kauno kolegija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti