Gintarei Jautakaitei suteiktas Tauragės rajono garbės ambasadoriaus vardasRugsėjo 19, 2019

Gintarei Jautakaitei suteiktas Tauragės rajono garbės ambasadoriaus vardas

Vieningu Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių sprendimu Gintarei Jautakaitei, gyvenančiai Floridoje, JAV, suteiktas Tauragės rajono garbės ambasadoriaus vardas. Gintarė – tauragiškė dainininkė, kompozitorė, pianistė ir poetė. Daugeliui žinoma kaip legendinių dainų „Kregždutės“ ir „Viešpaties lelija“ atlikėja.

 

1958 metais Tauragėje gimusi atlikėja, savo pirmąją dainą "Vieversėlis" sukūrė šešerių metų ir laimėjo radijo dainų konkursą. Trylikametės Gintarės sukurtos pirmosios reikšmingesnės dainos tai "Mediniai žirgeliai" ir „Dobilo širdy“. Baigusi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos fortepijono ir džiazo improvizacijos studijas, toliau mokslus tęsė Kauno Juozo Gruodžio muzikos kolegijos fortepijono skyriuje. 1974 m. įdainavo Monikos rolę miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“. 1980 m. dainavo filme Dičiaus karjera, o 1981 metais Dniepropetrovske laimėjo jaunųjų artistų konkursą ir gavo premiją.

 

Prieš 37 metus atlikėja emigravo į JAV, 1983 metais tapo ir šios šalies piliete. 1990 m. persikėlė gyventi į Jungtinę Karalystę, kur bendradarbiavo su prodiuseriais ir muzikantais Guss Dudgeon, kuris dirbo su Eltonu Džonu. Gintarei šou versle padėjo taip pat Andrew Claxton (Dead Can Dance), James (Radiohead), Adam Wakeman, didžėjai Patrick Pulsinger ir Gaeton Schurrer ir kiti. 1997 metais Gintarė Jautakaitė Anglijoje pasirašė kūrybinę sutartį su EMI šešiems autorinės muzikos albumams. Taip pat pasirašė leidybinę sutartį su SONY. 2000 m. kovo mėnesį Europos ir Amerikos rinkoje pasirodė EMI-SONY išleista plokštelė "Earthless". "Earthless" dainos pasiekė 24 ir 13 hitų vietas Anglijos topuose.

Gintarė vasaras leidžia Lietuvoje, čia daug koncertuoja, nepamiršta aplankyti ir gimtosios Tauragės.

Naujausia Gintarės dainą apie Lietuvą galite išgirsti galite čia.

 

 

Tauragesradijas.Lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Laida jaunimui „Nuo Jūros iki …Zumpės“
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Reklamos priedai
Kauno kolegija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti