„Hiperbolės“ nariai šokiruoti: nepažįstamas žmogus savinasi jų sukurtas dainas (video)Vasario 4, 2024

„Hiperbolės“ nariai šokiruoti: nepažįstamas žmogus savinasi jų sukurtas dainas (video)

Po praėjusią savaitę praūžusių muzikos apdovanojimų M.A.M.A. bandyta įžiebti skandalą. Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtas įrašas, kuriame teigiama, neva, dvi grupės „Hiperbolė“ dainos – „Išgalvotas gyvenimas“ ir „Pamiršk mane“ yra pavogtos.

 

Gedimino Abeciūno, kuris po 43 metų pasiskelbė sukūręs dainas, nė vienas iš grupės „Hiperbolė“ narių nė nepažįsta ir niekada nėra bendravę: nei tiesiogiai, nei per jokius tarpininkus.

„Hiperbolės“ penketas tvirtina net ne šimtu, o tūkstančiu procentų esantys tikri, kad šias dainas sukūrė ne kas kitas, o jie patys.

„Nesuprantame sveiku protu – iš kur jis taip galėjo sugalvoti ir koks yra jo tikslas“, – retoriškai klausia grupės nariai.

 

Tuo pačiu muzikantai paneigė G. Abeciūno parašytus teiginius bei pateikė savo argumentus.

„Paskelbtame įraše teigiama, kad pirmą kartą G. Abeciūnas išgirdo „Hiperbolę“ grojant jo dainas Kauno sporto halėje 1984-aisiais – po 4 metų, kai jis tariamai sukūrė dainas.

„Hiperbolė“ 1984-aisiais jokioje sporto halėje nekoncertavo. 

Antra, daina „Išgalvotas gyvenimas“ buvo sukurta gerokai anksčiau negu jis teigė – jau 1979-aisiais oficialiai skambėjo Vilniaus sporto rūmuose.

Trečias keistas faktas: G. Abeciūnas teigia, kad tuo metu kūrė ir aranžavo daug dainų, pritaikytų gitarai, tai buvo ir yra jo hobis. Labai keista, kad jo daugybės dainų ir jo hobio – būtent gitarai – niekas niekur negirdėjo“, – svarstė grupės nariai.

 

Primenane, kad Igoris Berinas su „Hiperbolės“ nariais kūrė dainas, kurios tapo hitais bei buvo oficialiai registruotos Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijoje( LATGA).

I. Berinas iki šiol yra vienas geriausių Lietuvos roko gitaristų, kompozitorių, aranžuotojų ir dainų autorių, kuris parašė ne vieną šimtą dainų kartu su „Hiperbolės“ nariais bei kitiems Lietuvos atlikėjams.                                      

 

Linksmiausiai iš grupės žinią apie galimą dainų vagystę sutiko I. Berinas: jis prašė paklausti G. Abeciūno, ar jis nepamiršo – galbūt jis yra sukūręs ir „The Beatles“ dainą „Yesterday“?

„Hiperbolės“ nariai teisinius klausimus patikėjo spręsti advokatui.

 

Grupei „Hiperbolė“ atstovaujantis NEOLEX advokatas Adomas Kunčius teigė, kad yra galimi keli šio ginčo sprendimo būdai.

„Hiperbolės“ nariai, anot advokato, nori teikti pretenzijas G. Abeciūnui, ir prašyti viešai paneigti viešumoje pasirodžiusią jo informaciją. Jei jis to nepadarys, tada žada kreiptis į teismą.

Pasak advokato, paskleidus tikrovės neatitinkančią informaciją apie grupės narius, jie gali kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo, nes asmuo nurodė, kad dainos iš jo buvo pavogtos ir turės tai įrodyti.

 

Advokatas dėsto, kad būtent Gediminas Abeciūnas teisme turėtų įrodyti, kad jis sukūrė minėtus kūrinius, kadangi iki šiol „Išgalvotas gyvenimas“ autorinės teisės priklauso kitiems asmenims: žodžiai – Jonui Mačiukevičiui, o muzika – Michailui Garberiui, o „Pamiršk mane“ – žodžiai – Kostui Kubilinskui, o muzika – Igoriui Berinui, tad dabar laikoma, kad jie ir sukūrė šias dainas.

Dainos sukūrimą patvirtina kūrėjo įrašymas kaip dainos autoriaus. Dainos yra įregistruotos ir LATGA (Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija), kuri gina autorių teises.

 

„Jeigu asmuo yra sukūręs dainą ir mato, kad daina yra pavogta, jis kreipiasi į tai padariusį žmogų. Šis asmuo 43 metus tylėjo, o dabar nusprendė pasakyti, kad neva sukūrė tas dainas. Taip pat gali kreiptis į teismą patys dainos kūrėjai, Igoris Berinas ir Michailas Garberis. Jie gali reikalauti iš atlyginti žalą, nes tas asmuo teigia, jog neva dainą sukūrė.

 

Kitas dalykas, grupė „Hiperbolė“ yra registruota kaip prekės ženklas. Jau ir anksčiau turėjome dvi bylas prieš asmenis, kurie neteisėtai naudojo šį prekės ženklą koncertinėje veikloje. Abi bylos pilnai laimėtos, tiems asmenims draudžiama koncertinėje veikloje bet kokiomis aplinkybėmis vartoti žodį „Hiperbolė“. Prekės ženklų savininkai yra trys grupės nariai, jie gali ginti savo teises“, – komentavo advokatas A. Kunčius.

Įrašas buvo paskelbtas po pasirodymo M.A.M.A. 2023 apdovanojimuose ir vykstant bilietų pardavimams į būsimus  koncertus didžiausiose Lietuvos arenose.

„Tai yra akivaizdus siekis pasišildyti „šlovės spinduliuose“, ar pakenkti grupei prieš koncertus“, – mano A. Kunčius.

 

  • „Hiperbolės“ nariai šokiruoti: nepažįstamas žmogus savinasi jų sukurtas dainas (video)
  • „Hiperbolės“ nariai šokiruoti: nepažįstamas žmogus savinasi jų sukurtas dainas (video)

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti