Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“Sausio 29, 2024

Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“

Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.

 

Kultūros centrų veikla atliepia šalies prigimtinį išskirtinumą kultūros vartojimui, galimybę visiems šalies piliečiams kurti arba priimti kūrybos vaisius. Fenikso – gerovę ir aukštą moralės lygį valstybėje simbolizuojančio paukščio – mitas ryškiai atspindi Lietuvos kultūros centrų veiklą, kuri kinta ir lyg atgimsta iš naujo keičiantis poreikiams, aplinkai ar vertybinėms nuostatoms. Kasmetiniais apdovanojimais „Auksinis Feniksas“ pagerbiami fiziniai ar juridiniai asmenys, svariausiai prisidėję prie šalies kultūros kūrimo, plėtros, perdavimo, saugojimo bei kultūros centrų sistemos vystymo, tobulinimo ir viešinimo.

 

Lietuvos kultūros centrų asociacijos pažymėjimai ir vardinės „Auksinio Fenikso“ skulptūros buvo įteiktos geriausiam metų kultūros centro vadovui,  geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui, geriausiam metų kultūros centro partneriui, metų kultūros rėmėjui ir metų kultūros politikui.

 

Metų kultūros politiko „Auksinis Feniksas atiteko Tauragės rajono savivaldybės merui Dovydui Kaminskui.

 

„Mes puikiai suprantame, kad kultūra yra kertinis akmuo, kuris užtikrina ekonominį potencialą, kuris užtikrina regiono patrauklumą ir laimingą gyvenimą bendruomenėje. Filosofija labai paprasta, nes ten kur kažkas vyksta -  mes augame ir tobulėjame kartu. Puikiai suprantame mūsų tautos tradicijų ir papročių svarbą, jų puoselėjimo svarbą. Puikiai suprantame, kad tai, kas buvo sukurta praeityje, nebūtinai turi būti pastatyta ant pjedestalo. Esame drąsūs klysti, keistis ir kaip tas feniksas pakilti iš pelenų, kad dar geriau suprasti save, ieškoti ir atrasti save. Noriu padėkoti visiems Lietuvos kultūros kūrėjams, Tauragės kultūros kūrėjams už nominaciją, Lietuvos kultūros centrų asociacijai už įvertinimą ir Tauragės vardo paminėjimą“,- atsiimdamas nominaciją sakė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

 

Nominacijos „Metų kūrėjas“ „feniksas“ įteiktas Joniškio kultūros centro kūrybinei komandai Dovilei Juknienei, Jurintai Mickaitei ir Modestui Juknai. „Metų kultūros rėmėjo“ apdovanojimas įteiktas akcinei bendrovei „ORLEN Lietuva“. „Metų partnerio“ „feniksas“ šiemet atiteko kaimo bendruomenių asociacijai „Plungės kraštas“. Metų kultūros centro vadovu tapo Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas.

 

„Apdovanojimai „Auksinis Feniksas“ teikiami nuo 2012 metų. Tai pirmasis Lietuvoje kultūros apdovanojimas, rodantis įvairių sričių svarbą norint teigiamo poveikio kultūros kokybiškumui, plėtrai ir inovacijoms. Tai apdovanojimas, telkiantis ir buriantis visus vardan to, kad net pačiame mažiausiame Lietuvos miestelyje žmonės jaustųsi gerai, mėgautųsi kultūros produktais ir patys galėtų juos kurti. Šalies Prezidento  dėmesys ir palaikymas yra didžiulis paskatinimas kultūros centrų bendruomenėms siekti dar aukštesnių rezultatų, kurti valstybės kūrybos produktus“, – teigia Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis.

 

Iškilmingoje apdovanojimų „Auksinis Feniksas“ ceremonijoje dalyvavo ministras Simonas Kairys, Seimo nariai, savivaldybių atstovai, kultūros šviesuoliai. Renginyje buvo pasveikinti penkių nominacijų laureatai. Lietuvos kultūros centrų bendruomenės renginyje išskirtinius kūrinius dovanos Plungės kultūros centro simfoninis orkestras ir operos solistai Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Laimonas Bendaravičius ir Kasparas Damulis.

 

  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“
  • Į Tauragę parkeliauja „Auksinis Feniksas“

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
dalyvaujamojo biudzeto projektams
gustin
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
renginiai
Spotify
Šilalės artojas
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti