Iš pareigų pasitraukusią „Tauragės žinių“ redaktorę pakeis žiniasklaidoje pažįstamas  veidasGruodžio 18, 2020

Iš pareigų pasitraukusią „Tauragės žinių“ redaktorę pakeis žiniasklaidoje pažįstamas veidas

Nuo praėjusio ketvirtadienio pasikeitė VšĮ „Tauragės žinios“ vadovė. Iš pareigų pasitraukusią direktorę-redaktorę Eglę Červinskaitę pakeis naujas veidas šioje redakcijoje – po poros metų pertraukos į žurnalistiką sugrįžusi Raimonda Alysienė.

 

Eglė Červinskaitė „Tauragės žiniose“ dirbo nuo 2016-ųjų pavasario. Karjerą pradėjusi kaip naujienų portalo taurageszinios.lt redaktorė ir tekstų korektorė, sparčiai perprato žiniasklaidos subtilybes – nuo 2017-ųjų ėmėsi vadovauti žurnalistų kolektyvui – tapo leidinio redaktore, o nuo 2018-ųjų, į politiką pasitraukus direktoriui Tomui Raulinavičiui, užėmė direktorės-redaktorės pareigas. Per šį laikotarpį E. Červinskaitė ne tik vadovavo redakcijai, bet ir apsigynė Viešojo administravimo magistro laipsnį Kauno technologijos universitete. Moteris pirmiausia teigė esanti keturių vaikų mama ir šiuo laikotarpiu norinti daugiau laiko skirti šeimai. Tolimesnių veiklos planų ji kol kas neatskleidė, tik užsiminė, jog tikisi atrasti naują kryptį bei toliau kurti Tauragei.

 

– Viskas turi pradžią ir pabaigą. Nors „Tauragės žinių“ direktorės-redaktorės pareigas palieku savo sprendimu, jausmai dvejopi. Džiugina išsipildęs noras stabtelėti ir skirti daugiau laiko sau, namams ir šeimai bei ieškoti naujos krypties prisidedant prie Tauragės krašto gerovės, kartu spaudžia širdį paliekant puikiai susigrojusią komandą. Vienuoliktus metus mininti „Tauragės žinių“ redakcija šiandien kaip niekad stipri – į žurnalistų gretas stojo jaunas ir perspektyvus buvęs klaipėdietis, dabar jau tauragiškis Jonas Valaitis bei ilgametę patirtį žurnalistikoje turinti Raimonda Alysienė, kuri ir sutiko perimti laikraščio vairą. Esu dėkinga visai komandai už galimybę auginti leidinį turinio kokybės ir skaitytojų skaičiaus prasme bei kartu mokytis ir augti man pačiai. Ačiū Raimondai, redaktorės pavaduotojai Birutei Slavinskienei, naujienų portalo redaktorei Margaritai Rimkutei, vadybininkei Simonai Valinčiūtei, dizainerei Reginai Vaičaitienei, korespondentams Mindaugui Laurinaičiui ir Jonui už palaikymą, susiklausymą bei nuoširdų darbą informuojant skaitytojus apie mūsų miesto pokyčius kasdien. Dėkoju ištikimiems skaitytojams, kurie vertino mano darbą geru žodžiu, tiems, kurie tapo draugais, bei tiems, kurie skyrė laiko kritikai – žurnalistika toks baras, kuriame neišvengiamai kyla nuomonių kolizijų ir diskusijų, –  teigė nuo praėjusio ketvirtadienio pareigas palikusi E. Červinskaitė. 

 

Naujienų perteikimas ir pateikimas skaitytojams reikalauja ne tik žinių, bet ir įvairių sričių suvokimo, supratimo, tad mokytis reikia nuolat. Man labai svarbu, kad skaitytojus pasiektų objektyvios, aktualios krašto žinios. Svarbiausia – nesustoti tobulėti pačiai, kad laikraščio turinys būtų kokybiškas. Tarp mus supančių negatyvių dalykų svarbu pastebėti ir širdžiai mielus, gerus ir kilniaširdiškus poelgius, pasiekimus meno, sporto srityse, prakalbinti viešumos vengiantį geradarį, –  sakė naujoji leidinio redaktorė.   

 

Direktore-redaktore tapusi R. Alysienė prie „Tauragės žinių“ kolektyvo prisijungė ganėtinai neseniai – vasarą rašė straipsnius pagal autorinę sutartį, o į darbuotojų gretas kaip žurnalistė stojo nuo lapkričio 3-iosios. Moteris neslepia, nors žiniasklaidoje ji – ne naujokė, pastarieji keli mėnesiai buvo įtemptas mokymosi metas. 

 

– Priėmiau šį iššūkį, nes žurnalistika mane „veža“. Per aštuonerius metus, praleistus dirbant žiniasklaidoje, daug ko išmokau, bet laukia ir nauji išbandymai, patirtys. Naujienų perteikimas ir pateikimas skaitytojams reikalauja ne tik žinių, bet ir įvairių sričių suvokimo, supratimo, tad mokytis reikia nuolat. Man labai svarbu, kad skaitytojus pasiektų objektyvios, aktualios krašto žinios. Svarbiausia – nesustoti tobulėti pačiai, kad laikraščio turinys būtų kokybiškas. Tarp mus supančių negatyvių dalykų svarbu pastebėti ir širdžiai mielus, gerus ir kilniaširdiškus poelgius, pasiekimus meno, sporto srityse, prakalbinti viešumos vengiantį geradarį, –  sakė naujoji leidinio redaktorė.   

R. Alysienė pagal išsilavinimą yra lietuvių kalbos mokytoja, pedagoginio darbo stažas – penkiolika metų. Septynerius metus dirbo mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Dirbdama žiniasklaidoje rašė politikos, savivaldos, kultūros, švietimo temomis. 

 

Laikraštis „Tauragės žinios“ pradėtas leisti 2009-aisiais. Per vienuolika veiklos metų lygiagrečiai vystėsi ir naujienų portalas taurageszinios.lt, tapęs didžiausiu žinių šaltiniu tauragiškiams ir kraštiečiams apie Tauragės kraštą, kuris, beje, skaitytojams žurnalistų rengiamą medžiagą vis dar pateikia nemokamai. Kaip teigė E. Červinskaitė, įsisiautėjus koronavirusui prie naujos realybės prisitaikyti teko ir žurnalistams, tačiau tai, anot jos, redakciją tik sustiprino. 

 

– Šie metai kaip niekad pažėrė daug iššūkių – pandemijos akivaizdoje pavasarį redakcijai per naktį teko persiorientuoti į nuotolinį darbą ir prisitaikyti ne tik prie pasikeitusio pasaulio, kurio atvaizdas žurnalistika yra, bet ir iš esmės pakeisti darbo pobūdį. Džiugu, kad susitelkę ne tik įveikėme sunkumus, bet šią krizę išnaudojome kaip galimybę augti ir stiprėti. Naujienų portalo taurageszinios.lt skaitytojų gretos didėja kaip ant mielių, per mėnesį vidutiniškai svetainė sulaukia nuo 100 tūkst. iki 300 tūkst. unikalių skaitytojų. Džiugu, kad „Tauragės žinios“ svarbios ne tik Tauragės gyventojams, bet ir kituose šalies miestuose bei net kitose šalyse gyvenantiems kraštiečiams, tai daro žurnalistų pašaukimą prasmingą ir skatina stengtis vis labiau. Noriu pažymėti, jog dėl to atlikome didelį darbą – interneto svetainė taurageszinios.lt nuo praėjusios savaitės veikia naujoje, saugesnėje platformoje bei tarptautiniame serveryje. Nuolatos auga ir socialinių tinklų draugų ratas – „Tauragės žinių“ feisbuko paskyroje krašto naujienomis domisi jau bemaž 20 tūkst. vartotojų. Be to, šiemet pradėjome leisti spalvotą ir storesnį – net 24 puslapių savaitraštį „Tauragės žinios“, kurį redakcijos žurnalistai pripildo iš širdies parengta medžiaga. Pokyčių akivaizdoje bei artėjančių švenčių proga noriu palinkėti „Tauragės žinių“ komandai eiti tik į priekį, niekada nesustoti naujų požiūrių,  idėjų paieškose, o laikraščio ir naujienų portalo skaitytojams – prasmingų akimirkų domintis savo krašto naujienomis. Užtikrinu, kad skaityti „Tauragės žinias“ – verta, – kalbėjo buvusi leidinio redaktorė. 

 

„Tauragės žinios“ inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Aktualijų laida „Mūsų savivalda“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Dronas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Onija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti