Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”Kovo 26, 2018

Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”

Lietuvos nacionalinis kultūros centras „Aukso paukštės“ geriausiu vaikų, jaunimo (moksleivių) teatru ir vadovu 2017 m. pripažino Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą „Vaivorykštė“ ir jo vadovę Birutę Šneiderienę. Ta proga kovo 16 d. Jurbarko kultūros centre buvo surengtas laureatų pasirodymas ir „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės. Apdovanojimą laureatams įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė.

 

 

 

 

 

1999 m. tuometinis Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

 

 

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ jau atšventė kūrybinės veiklos 30-ies metų sukaktį. Per šį laikotarpį teatre pasikeitė 9 jaunųjų aktorių kartos, suvaidinta beveik 30 įvairių autorių ir žanrų spektaklių, dalyvauta daugelyje respublikinių ir tarptautinių teatrinių projektų, festivalių, konkursų.

 

„Vaivorykštės“ aktoriai per savo kūrybinės veiklos istoriją pelnė daugybę prizų ir nominacijų: tapo respublikinio teatrų konkurso „Šimtakojis“ laureatais ir diplomantais (2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2017), tarptautinio teatrų festivalio-konkurso „Žingsnis į dangų“ (Minskas, Baltarusija, 2007 m.) laureatais, tarptautinio teatrų konkurso „Baltic Satelid“ (Seinai, Lenkija, 2008, 2009 m.) pagrindinių prizų laimėtojais, tarptautinio teatrų konkurso „Draugų susitikimai“ (Gatčina, Rusija, 2008 m.) I vietos laimėtojais. 2012 m. Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelnyta nominacija „Už ryškiausią spektaklio vizualumą“, 2014 m. – nominacija „Ryškiausias jaunimo teatrinės kultūros skleidėjas“. 2013 m. Kauno respublikinėje teatrų šventėje „Vivo Avanscena“ jaunieji „Vaivorykštės“ aktoriai tapo laureatais ir buvo pakviesti pasirodyti VDU teatre. Jurbarko rajono Jaunimo reikalų inicijuojamuose apdovanojimuose ne vieną nominaciją pelnė tiek „Vaivorykštė“: „Jaunimo renginys“ (2008 m., 2010 m.), „Jaunimo grupė“ (2012 m., 2015 m.), tiek teatro vadovė B. Šneiderienė – „Jaunimo partneris“ (2012 m.). 2010 m. Birutė Šneiderienė  išrinkta Jurbarko „Metų kultūros žmogumi“.

 

2016 m. balandžio 23 dieną Anykščiuose įvykusioje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ Jurbarko kultūros centre kas dveji metai organizuojama Tarptautinė vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinė laboratorija-festivalis „Vaivorykštė“ buvo pripažinta ryškiausiu edukaciniu teatro projektu.

 

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ pripažintas geriausiu 2017 metų šalies vaikų teatru.  Po daugybės Lietuvos nacionalinio kultūros centro kas dveji metai organizuojamo vaikų ir jaunimo teatrų nacionalinio konkurso „Šimtakojis 2017“ atrankų etapų jaunimo teatrų kategorijoje „Vaivorykštės“ teatro vyresniųjų grupė su spektakliu „Žaidimas be taisyklių“ surinko 100 vertinimo komisijos balų –  daugiausiai iš visų dalyvių. Teatro „Vaivorykštė“ jaunesniųjų grupė su spektakliu „Kai 14...“ taip pat tapo šio konkurso laureatais.

 

„Vaivorykštėje“ dalyvauja nerimstantys, kūrybingi, talentingi, draugiški ir veiklūs paaugliai, tad čia nuotykių, naujų idėjų ir kūrybingos veiklos niekada netrūksta.

 

Sveikiname Birutę Šneiderienę ir visus – buvusius ir esamus – „vaivorykštukus“ su puikiu apdovanojimu, linkime, kad šis aukštas įvertinimas atneštų dar platesnį kūrybinį polėkį, naujas idėjas, suteiktų dar daugiau jėgų ir energijos joms įgyvendinti.

 

 

Tauragės Radijo inform.

jurbarko-kc.lt nuotr.

 

 

  • Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”
  • Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”
  • Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”
  • Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”
  • Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”
  • Jurbarko kultūros centro jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ įteikta “Aukso paukštė”
+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
ataskaita.taurage.lt
http://www.repulsus.lt/
Simkus
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti