Jūros krantinėje pradėti geologiniai tyrimaiVasario 8, 2024

Jūros krantinėje pradėti geologiniai tyrimai

Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.

Šios įmonės atstovai praėjusią savaitę lankėsi Tauragėje, kur kartu su Tauragės rajono savivaldybės atstovais apžiūrėjo nuošliaužas, bei visą krantinę. Susitikime taip pat dalyvavo atestuoti specialistai, ekspertai: Inž. Vitas Damulevičius, Inž. Dr. Vilimantas Vaičiukynas, Inž. Laimonas Jakštas, Arch. Rimas Grigas.

 

Specialistai buvo pakviesti atlikti šlaito vizualinę apžiūrą vietoje bei pakonsultuoti dėl tolimesnių veiksmų. Pasitarus su ekspertais buvo nuspręsta laikinai netvarkyti nuošliaužos tako apačioje, nes aplink gruntai dar nėra stabilūs ir ji veikia kaip atrama.

 

Atsižvelgiant į ekspertų pastabas užsakytas ir jau atliktas šlaito 3D skenavimas. Šiuo metu sudarinėjamas topografinis planas bei vykdomi geologiniai tyrimai. Turint visus tyrimo rezultatus bus atliekamas šlaito geofiltracijos ir stabilumo modeliavimas, įvertinant šlaito sutvarkymo projektinius sprendinius, sudaromas nuošliaužos padarinių likvidavimo techninis darbo projektas, bei atliekami rangos darbai.

Primename, kad sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kuriame analizuotos priežastys ir veiksniai, galėję turėti įtakos nuošliaužoms. Sausio 25 d. vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.

 

Ir toliau vyraujant labai nepastovioms oro sąlygoms bei išliekant papildomų nuošliaužų grėsmei, gyventojų prašoma būti atsargiais ir paisyti visų įspėjamųjų ženklų!

 

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti