Kad vanduo taptų tik atsigaivinimo vietaRugpjūčio 17, 2017

Kad vanduo taptų tik atsigaivinimo vieta

Tauragės rajone užfiksuotas pirmasis atvejis, kai vanduo pasiglemžė pirmą auką – Trakininkų kaime esančiame tvenkinyje nuskendo vyriškis. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šią vasarą ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 47 skenduolius, iš jų 4 nepilnamečius. Norėdami užkirsti kelią, Tauragės APGV VPPS inspektorė  ir CS vedėjas prie Tauragės r esančių vandens telkinių iškabino informacinius pranešimus, primindami ir galbūt kai kuriuos poilsiautojus supažindinančius su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis.

 

Tauragės APGV primena, jog gyventojai turi laikytis saugaus elgesio taisyklių prie vandens telkinių, neprarasti budrumo ir būti atsakingais ne tik už savo gyvybę, bet ir šalia esančių.

 

Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų.  Vaikams ir nemokantiems plaukti žmonėms naudoti priemones, kurios padeda išsilaikyti plaukiančiajam vandens paviršiuje. Nesimaudyti, jei esate pavargęs, tik baigėte aktyvią fizinę veiklą (dirbote, sportavote, žaidėte), esate perkaitęs, maudymosi vieta atrodo nesaugi (nežinote gylio, dugno ypatybių, povandeninių srovių ir t. t.). Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Nevartoti alkoholio, nes jis mažina budrumą ir savisaugos instinktus, blogina plaukimo įgūdžius, mažina koordinaciją ir fizines jėgas, gerina šilumos atidavimą aplinkai, todėl organizmas greičiau atšąla.

 

Jei pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipti mojuodami rankomis. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Jeigu šalia daugiau nieko nėra, pamėginkite gelbėti skęstantį, priplaukę prie jo su kokia nors plaukiojimo priemone (valtimi, vandens dviračiu), gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta ir paduoti ją skęstančiajam per saugų atstumą, kad jis negalėtų jūsų sugriebti.

 

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai praktiškai atlikti. Anksti pastebėjus skęstantįjį, galima laiku organizuoti pagalbą, padėti skęstančiam žmogui ir išvengti mirties. Skęsdami dažnai žmonės nešaukia arba negali šaukti, nes springsta vandeniu, visos jų pastangos skiriamos galvai išlaikyti virš vandens, nes kiekvienas panirimas po vandeniu gali būti paskutinis.

 

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškviesti gelbėjimo tarnybas telefonu 112.

 

 

Tauragės APGV inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti