Kelmėje vyks NATO festivalis: renginio dalyvių laukia įspūdžių kupina programaBalandžio 17, 2023

Kelmėje vyks NATO festivalis: renginio dalyvių laukia įspūdžių kupina programa

Balandžio 22 d. Kelmės gyventojų bei miesto svečių laukia įspūdingas renginys – Draugystės parke vyks NATO festivalis. Šventės dalyviai galės apžiūrėti sunkiosios karinės technikos ekspoziciją, dalyvauti orientacinėse bei sporto varžybose, susirinkusiems koncertuos muzikos grupės „G&G Sindikatas“ ir „Baltos varnos“.

 

Pirmą kartą Kelmėje vyksiantis tokio pobūdžio renginys leis iš arčiau pažinti NATO kariuomenę – Lietuvos ir sąjungininkų karius bei skatins suprasti, kad kiekvienas šalies gyventojas yra NATO dalis.

 

„NATO festivalis yra proga ne tik paminėti 19-ąsias Lietuvos įstojimo į Aljansą metines, bet ir pasidžiaugti per šiuos metus sukurta vienybe ir bendryste. Tik būdami vieningi galime būti galingi ir drąsiai atremti kylančius geopolitinius iššūkius“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

 

Laukiant NATO viršūnių susitikimo, vyksiančio Vilniuje liepos 10-12 dienomis, norima, kad žinia apie šį svarbų įvykį pasiektų ne tik sostinę, bet ir Lietuvos regionus, todėl į Kelmėje vyksiantį NATO festivalį kviečiami atvykti dalyviai iš Šiaulių, Raseinių, Radviliškio, Šilalės, Tauragės ir kitų miestų bei miestelių. Renginio programoje ypatingas dėmesys skiriamas jaunimui ir šeimoms.

 

Programa skatins pažinti NATO

 

NATO festivalis Kelmėje prasidės iškilminga Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestro ir festivalio dalyvių eisena nuo Laisvės gynėjų aikštės iki renginio vietos Draugystės parke.

 

Renginio metu lankytojai galės apžiūrėti  karinės technikos ekspoziciją: NATO sąjungininkų ir Lietuvos kariuomenės sunkiąją ir lengvąją techniką bei ginkluotę. Nevyriausybinės organizacijos „Locked N’Loaded“ įgūdžių lavinimo stende galima bus sužinoti, kaip pasiruošti slėptuvę, susidėti išgyvenimo kuprinę, įkurti ugnį, dezinfekuoti vandenį bei atlikti kitus išgyvenimui reikalingus veiksmus, taip pat išbandyti taktinės medicinos pagrindus – išmokti naudoti turniketą, suteikti skubią pirmąją pagalbą.

 

Viso renginio metu vyks įvairios sporto varžybos: Kelmės bendruomenės komandos varžysis su NATO karių komandomis krepšinio 3 prieš 3, tinklinio, virvės traukimo rungtynėse, vyks orientacinės varžybos.

 

NATO festivalio dalyviai turės progą sudalyvauti ir renginio metu vyksiančiose diskusijose apie Lietuvos kariuomenės dabartį ir ateitį, kurias moderuos Algis Ramanauskas-Greitai. Diskusijose dalyvaus Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų atstovai. 

 

Festivalio lankytojų tai pat lauks ir kitos pramogos: virtualios realybės žaidimai, diskogolfas, protmūšis, 3D vaizdo ir garso instaliacijos NATO tema bei Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ paroda. Taip pat bus galima pasigaminti unikalius marškinėlius, pasidaryti momentinę nuotrauką. NATO festivalio metu Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytojai kartu su mokiniais organizuos bendro piešinio tapybą, Kelmės raj. savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka gamins simbolinius NATO ženkliukus. Numatyta ir programa vaikams – balionai, saldumynai ir piešimas ant veidų.

 

Renginio metu susirinkusiems koncertuos muzikos grupės „Baltos varnos“ ir „G&G Sindikatas“. Vyks menų fabriko „Veiksmas“ šokėjų pasirodymai ir bendras dalyvių šokis.

 

NATO festivalis „Galingi, nes vieningi“, vyksiantis Kelmėje yra renginių, skirtų visuomenei ruošiantis NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, ciklo dalis. Kitas NATO renginys vyks Prienuose gegužės 6 d., renginių ciklą užbaigs didysis NATO festivalis Vilniuje, prie Baltojo tilto birželio 17 d.

 

  • Kelmėje vyks NATO festivalis: renginio dalyvių laukia įspūdžių kupina programa

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
renginiai
lions
www.tauragejazz.lt
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.gustindecor.com
Šilalės artojas
https://taurage2023.lt/renginiai/taurages-miesto-svente/
Spotify
jazz

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti