Kęstučio batalione tarnybą pradeda beveik 500 šauktinių (nuotr.)Rugpjūčio 5, 2019

Kęstučio batalione tarnybą pradeda beveik 500 šauktinių (nuotr.)

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija” Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas į savo bendruomenę priėmė 5-ąją nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių laidą. Nuo ankstyvo ryto bataliono praleidžiamąjį punktą kirto autobusai, atvežantys jaunuolius iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės, Šiaulių, Šilalės, Šilutės bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių – viso beveik 500 šauktinių.

 

Atvykusiuosius pasitiko Kęstučio bataliono personalo specialistai – kaip įprasta, sutikrinami NPPKT karių sąrašai, jie suskirstomi į padalinius. Lydimi profesinės karo tarnybos karių, šauktiniai žengia pirmuosius žingsnius - aprengiami kariška uniforma, bataliono medicinos punkte patikrinama jų sveikata, aprūpinami karine ekipuote, supažindinami su gyvenimo sąlygomis, poilsio erdvėmis. Gerą įspūdį palieka pirmieji „kareiviški“ pietūs – pasak šauktinių, sočiai ir skaniai.

 

Iš tarnybą pradėjusių karių didžioji dalis atvyko savo noru – per 180 karių pareiškė norą atlikti tarnybą savanoriškai, per 200 patekusiųjų į sąrašus panoro atlikti tarnybą pirmumo tvarka, likusieji pašaukti privalomai.

„Nuo pat mažens patiko žmonės vilkintys uniformą ir jau seniai buvau apsisprendusi tarnauti kariuomenėje“, – savo mintimis dalijosi šauktinė Justina.

„Noras išbandyti save, karinė uniforma ir nauji iššūkiai. Jei suprasiu, kad tarnyba kariuomenėje yra mano pašaukimas, liksiu profesinėje karo tarnyboje“, – sakė šauktinė Saulė.

 

„Paskutinius kelerius metus dirbau statybininku Švedijoje. Vis pagalvodavau, kad reikia grįžti ir atlikti pareigą tėvynei bet gal kiek pritrūkdavo ryžto, tačiau pamatęs savo pavardę šauktinių sąraše nelaukiau šaukimo, sugrįžau ir štai vilkiu uniformą. Planuoju į užsienį nebevažiuoti, o likti profesinėje karo tarnyboje“, – sakė kitas naujokas, Povilas.

 

Jau nuo rytojaus naujiesiems kariams reikės priprasti prie kariškos dienotvarkės, rytinės mankštos, kambarių tvarkymo, tvarkingo lovų pasiklojimo, rikiuotės. Visi 9 šauktinių tarnybos mėnesiai iš anksto kruopščiai suplanuoti. Tarnyba prasidės nuo bazinių karinių mokymų, kurių metu (rugpjūčio 23 d.) kariai prisieks Lietuvai. Sekantis žingsnis – specialistų rengimas, kurio metu kariai susipažins su technika ir ginkluote. Dideli iššūkiai laukia treniruotėse mokantis vykdyti karines užduotis skyriaus, vėliau būrio ir kuopos sudėtyje. Praėjus 9 mėnesių tarnybai šie kariai papildys aktyviojo rezervo gretas ir reikalui esant bus pilnai pasiruošę savo tėvynės gynybai.

 

Tauragesradijas.Lt inform.

Vyresniojo eilinio Eugenijaus Ambrozo nuotr.

 

     

  

  

 

   

 

 

 

 

 

 

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Onija Vaga
Sweet Express
COVID-19
Lions
http://www.repulsus.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti