Krašto apsaugos ministerija kviečia Jurbarko, Šilalės ir Tauragės gyventojus į susitikimus dėl poligonų steigimoLiepos 10, 2024

Krašto apsaugos ministerija kviečia Jurbarko, Šilalės ir Tauragės gyventojus į susitikimus dėl poligonų steigimo

Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai.                                                             

 

Būtinybę įsteigti du naujus Lietuvos kariuomenės karinius poligonus ir sukurti jų efektyvų naudojimą užtikrinančią infrastruktūrą padiktavo geopolitinė situacija – Rusijos vykdoma atvira karinė agresija prieš Ukrainą, kenkianti Lietuvos ir visos Europos saugumui.  Intensyvi Lietuvos kariuomenės modernizacija, išaugęs Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų ir į pratybas atvykstančių sąjungininkų karių skaičius, turimų karinių objektų perkrova reikalauja naujos karių treniravimuisi reikalingos infrastruktūros.

 

Planuojama, jog steigiamuose Tauragės ir Šilalės kariniuose poligonuose vyks Lietuvos kariuomenės karinės technikos manevravimo pratybos, šie poligonai neturės visiško karinės teritorijos statuso – šaudyklų juose nebus, kovinis šaudymas nevyks ir nevažinės sunkioji karinė technika (pvz., tankai). Pasak ministro, dėl steigiamų poligonų vietos gyventojų gyvenimo kokybė nenukentės ir didelių nepatogumų nesukels. 

 

Siekiant padaryti kuo mažesnę įmanomą žalą gamtai, su aplinkosauga bei ekologija susiję darbai derinami ir su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijomis, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir kitomis suinteresuotomis šalimis.

 

Aktualią informaciją apie steigiamus poligonus pateikiame čia:  https://kam.lt/duk/lietuvos-kariuomenes-taurages-ir-silales-kariniu-poligonai-dazniausiai-uzduodami-klausimai/    

 

Krašto apsaugos ministerijos susitikimai su Šilalės, Tauragės ir Jurbarko rajonų gyventojais vyks pirmadienį, liepos 15 dieną: 

11.00 val. Šilalės raj. savivaldybėje (J. Basanavičiaus g. 2., Šilalė)

13.00 val. Bendruomenės namuose, Didžiojoje salėje (Vytauto g. 141, Tauragė)

15.00 val. Jurbarko raj. savivaldybės viešojoje bibliotekoje, 2 salėje, 2 a. (Vilniaus g. 2, Jurbarkas)

 

Kontaktiniai asmenys:

  • Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Edita Banienė,  +370 651 09912.
  • Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento patarėjas Edvinas Česnulis,  +370 673 04236.

 

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti