„Kultūros muitinės“ projektas tęsiasi. Gegužės mėnesį Tauragės pilies menėse dominuos kinasBalandžio 25, 2019

„Kultūros muitinės“ projektas tęsiasi. Gegužės mėnesį Tauragės pilies menėse dominuos kinas

Gegužės 1 d. 18 val. Tauragės pilies menėse analoginių filmų peržiūros

 

Pirmasis, Robinson Crusoe, M.A. Wetherell, 1927.

9,5mm filmas - M.A. Wetherell unikali trumpinta nebylaus filmo iš 1927 m. versija, iš asmeninės Alekso Gilaičio kolekcijos. Filmas niekada nebuvo restauruotas, dėl režisieriaus M.A. Wetherell, Britų-Pietų Afrikos kino industrijų figūros, kuris nei originaliu laiku, nei dabar nebuvo pripažintas kaip svarbus istorijai režisierius ir didžioji dalis jo filmų iki šių dienų neišliko. Originaliai šis filmas buvo ilgesnis nei 60 min., bet kaip ir daugumoje mažesnio formatų kopijų, filmas buvo įvairiai trumpintas. Lyginant su vienintele šio filmo skaitmeninta ir viešai prieinama kopija, unikali kopija esanti Lietuvoje yra kiek brutalesnė, realistiškesnė ir mažiau romantizuota.

Akomponuos Tomas Altaravičius ir Arūnas Rakevičius.

 

***

 

Antrasis, Les Aventures de Robinson Crusoe, George Méliès, 1902.

Iš skaitmenos rodomas filmas - 1902 George Méliès filmas Les Aventures de Robinson Crusoe, kuris 2013 metais buvo skaitmeniškai restauruotas Prancūzijos Sinematekoje naudojant originalią degios juostos kopiją, kuri priklauso Olivier Auboin Vermorel kolekcijai. Filmo tekstas specialiai parašytas paties autoriaus prieš daugiau nei šimtą metų, bei skrupulingai naudojamas tik išimtinėms progoms priklauso autoriaus proproanūkiui Jacques Malthête, kuris pats asmeniškai sutiko šiam spec. filmo rodymui Tauragėje. 

Įdomus faktas -  pirmoji šio knygos adaptacija/sekimas lietuvių kalba, buvo Simono Daukanto 1857 m. leidinys, kuriame vardą Daukantas sulietuvino ir Robinzoną Kruzą pavadino Rubinaičiu Peliūza.

Filmą gyvai įgarsins Renata Karvelis.

 

 

 

 

 

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Flamenko
Onisa Vasaris
http://www.repulsus.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti