Kviečia antrasis Gyvosios dvarų kultūros festivalis Panemunės pilyjeBirželio 4, 2024

Kviečia antrasis Gyvosios dvarų kultūros festivalis Panemunės pilyje

Jau antrą kartą organizuojamą Gyvosios dvarų kultūros festivalį Panemunės pilyje pristato renginio organizatorius ir Panemunės pilies direktorius dr. Marius Daraškevičius. Visas pokalbis laidos įraše. Arūnas Graželiūnas.

Tauragesradijas.lt inform.

* * *

Antrą kartą vykstančio „Gyvosios dvarų kultūros festivalio Panemunės pilyje“ tema - Dvarų kultūros lobynas Adomo Mickevičiaus poemoje "Ponas Tadas".

Poemoje aprašomas istorinis laikotarpis (XIX a. pr.) vaizduoja, kaip keitėsi dvarai žlungančio bajorų luomo akivaizdoje. 1834 metai, kuomet buvo publikuotas „Ponas Tadas“, sutampa ir su laikotarpiu, kuomet Panemunės pilis taip pat pasiekė savo aukso amžiaus saulėlydį, ir bajorų Gelgaudų giminė, valdžiusi pilį daugiau kaip 70 metų, galiausiai neteko visų teisių į ją. Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje niekaip nesusijusios, Mickevičiaus poema ir Panemunės pilis yra du kultūros paminklai, atspindintys svarbų dvarų kultūros raidos etapą, apie kurį dar kalbama per mažai. „Pono Tado“ pasaulį ir XIX a. pr. laikotarpį renginyje padės atskleisti įvairūs istorinės rekonstrukcijos klubai, meno kolektyvai, kviestiniai lektoriai ir kiti šio istorinio laikotarpio žinovai iš Lietuvos ir Lenkijos, kurie dalinsis ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir gyvai pademonstruos to laikmečio kasdienybę.

RENGINIO PROGRAMA:
Šeštadienis–sekmadienis visą dieną:
10:00–19:00 Istorijos rekonstruktorių stovykla (Karo istorijos klubas „Fuzilierius“, Ukmergės karo istorijos klubas „1-as LDK Didžiojo Etmono Pėstininkų Regimentas", 7-asis Varšuvos kunigaikštystės pėstininkų pulkas, Varšuvos kunigaikštystės pionierių kuopa)
11:00–17:00 Panemunės pievų žolelių arbata pilies vaistinėlėje, panelė vaistininkė Audronė Vaivadienė
11:00–17:00 Bendruomenės mugė Panemunės pilies kieme

Birželio 8 d. (Šeštadienis)
12:00–12:15 Renginio atidarymas. Polonezo šokis pilies kieme
12:30–13:30 Literatūrinis salonas. Pokalbis apie dvarų kultūros atspindžius poemoje „Ponas Tadas“, dalyvauja: Vytauto Didžiojo Universiteto Lituanistikos katedros profesorė, literatūrologė Irena Buckley, Vilniaus universiteto Adomo Mickevičiaus muziejaus muziejininkė Alicja Dzisiewicz, romantizmo periodo dailės tyrėja dr. Vaida Ragėnaitė ir dvarų kultūros tyrėjas dr. Marius Daraškevičius (Pokylių salė)
13:30–14:00 Teatras. Scenos vaizdelis „Prašom prie stalo“ (pagal Adomo Mickevičiaus „Poną Tadą“), Vytauto Didžiojo Universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto studentų kūrybinė grupė „Declamationes“, vadovė prof. Irena Buckley (Pokylių salė)
15:00–15:30 Kaviarka ruošia kavą, kavos degustacija ir trumpa paskaita, dr. Marius Daraškevičius
15:30–16:30 „Paskutinis antpuolis Lietuvoje. Bajorų nuotykiai iš 1811 ir 1812 metų“. Karo istorijos klubai pristato XIX a. pr. karines komandas ir manevrus pilies parke
16:30–18:00 Orientacinis žaidimas šeimoms „Meškos medžioklė“ (su ekskursija po pilį)*
18:00 Geriausio „medžiotojo“ apdovanojimo ceremonija

Birželio 9 d. (Sekmadienis)
12:00–12:30 Šokiai. „Pono Tado“ laikų šokiai Europoje, šokių kolektyvas „Saltus Gladii“ (Pokylių salė)
12:45–14:00 Kosmetika. Edukacija apie XIX a. pr. kosmetiką ir žmogaus higieną „Paryžiaus spalvos“, veda istorijos rekonstruktorė ir edukatorė Marta Veil (Pokylių salė)
14:15-15:00 „Paskutinis antpuolis Lietuvoje. Bajorų nuotykiai iš 1811 ir 1812 metų“. Karo istorijos klubai pristato XIX a. pr. karines komandas ir manevrus pilies parke.
15:15–16:15 Mada. Adomo Mickevičiaus (1798–1855) laikų mados Europoje. Pristato istorinių kostiumų kūrėja Eglė Kukytė (Pokylių salė)
16:30–17:30 Kontušo juostos rišimo varžytuvės ir gražiausio mazgo rinkimai.
Festivalio uždarymas.

Renginys mokamas. Bilietus galite įsigyti renginio dieną pilies bilietų kasoje (4 Eur - suaugusiesiems, 2 Eur - moksleiviams, studentams ir senjorams).
Renginio organizatoriai pasilieka teisę, esant poreikiui, keisti renginio programą.
Renginys bus fotografuojamas.

* Orientaciniame žaidime šeimoms „Meškos medžioklė“ galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę. Registruotis prašome iki birželio 6 d. el. paštu panemunespilis@vda.lt arba tel. nr. +370 689 93185, nurodant dalyvausiančių asmenų skaičių.

Renginio organizatoriai: Jurbarko švietimo centras, Panemunės pilis
Renginio rėmėjas: Jurbarko rajono savivaldybė
Renginio partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universiteto Adomo Mickevičiaus muziejus
Renginio informaciniai rėmėjai: "Mūsų laikas", Jurbarko "Šviesa"

Renginio informaciniai rėmėjai: "Mūsų laikas", Jurbarko "Šviesa", portalas Tauragės žinios ir Tauragės radijas

Renginio Facebook puslapis

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti