Kviečia į nemokamą žygį „Valdovo Palemono legenda. Seredžius“Liepos 5, 2023

Kviečia į nemokamą žygį „Valdovo Palemono legenda. Seredžius“

Rugpjūčio 12 d. Jurbarko turizmo ir informacijos centras kviečia į nemokamą pėsčiųjų žygį Seredžiuje „Valdovo Palemono legenda. Seredžius“. Žygeivių lauks dvi trasos – Pažintinė ir Iššūkių. Abi trasos radialinės – startas ir finišas – toje pačioje vietoje.

 

Pažintinė trasa – tai maždaug 5-7 km trasa su gidu po patį Seredžių ir jo apylinkes. Pasirinkę šią trasą keliausite su vedliu ir aplankysite įdomiausias Seredžiaus vietas: sužinosite, kada ir kaip čia apsistojo Lietuvos didikų protėvis, valdovas Palemonas, pamatysite nuostabių Nemuno slėnio panoramų nuo piliakalnio, išbandysite pažintinį taką, susipažinsite su įdomiausiomis miestelio vietomis, sužinosite, kodėl čia stovi paminklas legendiniam Alui Džonsonui, patyrinėsite Belvederio dvarą ir patirsite įvairiausių istorijos prieskonių.

 

Trasa nerekomenduojama su vaikiškai vežimėliais ir pan. – bus nusileidimų laiptais, šlaituose esančiais takeliais. Vandens papildymas – starte/finiše.

 

Iššūkių trasa – tai maždaug 25 km ilgio trasa Dubysos slėniais – pakrantėmis, šlaitais ir sunkiai praeinamais miškais. Keliaudami šia trasa pamatysite gražiausias Dubysos vietas, aplankysite įvairius gamtinius ir istorinius objektus.

 

Startavę Seredžiuje keliausite Dubysos slėniais prieš srovę – pro senąjį tiltą, pasieksite Pašilių piliakalnį, tokiu pačiu pavadinimu tyvuliuojantį neužšąlantį šaltinį, Laiconų sodybą su vieninteliu Baltijos šalyse speleologijos muziejumi ir daug kitų gamtos įdomybių. Kai kurios trasos atkarpos įveikiamos sudėtingai, eina bekele. Vandens papildymai – maždaug kas penkis kilometrus.

 

O lankantis Seredžiuje žygeivius globos rūpestingos vietos bendruomenės rankos.

 

Pažinti Jurbarko kraštą nemokamai galite, nes VŠĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras“ įgyvendina projektą „Atskleiskime Rojaus kelio istorinį ir kultūrinį paveldą”. Projektas vykdomas pagal Vietos veiklos grupės „Nemunas” vietos plėtros strategijos II prioriteto „Solidarios, patriotiškos ir jaunimą įgalinančios bendruomenės kūrimas“ priemonę „Regioninių, produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą”, Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Finansavimas: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos.

 

Būtina registracija: https://forms.gle/FzX7U5oTGUSv4GPUA

 

Daugiau informacijos:
Tel.: +370 685 10 177
+370 447 51 485
El. p. turizmas@jurbarkas.info
www.jurbarkas.info

 

 

  • Kviečia į nemokamą žygį „Valdovo Palemono legenda. Seredžius“

Partnerių turinys

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
http://www.moto-way.lt/
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti