Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragėje I Būti ar nebūti I Dovydas KaminskasBirželio 28, 2024

Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragėje I Būti ar nebūti I Dovydas Kaminskas

Valstybės gynimo taryba patvirtino planus, kuriuose numatyta steigti du lengvuosius manevrinius poligonus Tauragės apskrityje.
Nors ir nesu labai sužavėtas poligono steigimu Karšuvos miškuose, tačiau žinant dabartinę geopolitinę situaciją Europoje bei vertinant Tauragės geografinę lokaciją, papildomas karių treniravimosi poreikis yra aiškus ir suprantamas, nes tinkamas karių pasiruošimas yra pagrindinis Valstybės saugumą užtikrinantis prioritetas ir veiksminga atgrasymo priemonė,- savo Facebook paskyroje rašo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. Plačiau šia tema Tauragės radijo studijoje su Dovydu Kaminsku kalbėjosi Rūta Karmazinaitė. Visas pokalbis laidos įraše.
 
 
Pagrindiniai akcentai, kurie buvo išsakyti Krašto apsaugos ministerijos:
1. 90% teritorijos lieka atviros gyventojų rekreacijai - miškuose bus galima lankytis, vaikščioti, grybauti ir uogauti. Išskyrus didelės apimties pratybų metu, kurios planuojamos iki 5 kartų per metus. Rengiant įstatymo projektą ir siekiant išvengti nepatogumų ir interpretacijų, siūlysiu miško dalį, kurioje yra Meižės poilsiavietė iš vis išimti iš planuojamos teritorijos.
2. Plynų miško kirtimų nebus vykdoma. Planuojama, kad vyks tik miško valymas ir retinimas, kur to reikalaus įrengiami stacionarūs taktinio mokymo laukai. Miško ploto išsaugojimas vienas pagrindinių prioritetų.
3. Akcentavome ir medžioklės, kaip populiacijos reguliavimo funkcijos svarbą, todėl Krašto apsaugos ministerijos atstovai pažadėjo su suinteresuotais medžiotojų būreliais derinti šitą klausimą atskirai.
4. Poligonas nebus visiškai karinė teritorija – joje nevyks kovinis šaudymas ir nesitreniruos sunkioji karinė technika.
 
Šiuo metu ruošiamas įstatymo projektas Seimui, kuriame bus detaliau aprašomi planai ir įsipareigojimai. Aktyviai dalyvausiu įstatymo projekto priėmimo procedūrose, kad įstatyme būtų numatyti įsipareigojimai dėl teritorijos atvirumo rekreaciniams poreikiams, bei numatyti įsipareigojimai dėl miško teritorijos išsaugojimo ir plyno miško kirtimo draudimas ( Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko paaiškinimas).

 

 

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti