Lietuvos kultūros sostinė 2023 kvečia į Tauragės miesto šventęGegužės 8, 2023

Lietuvos kultūros sostinė 2023 kvečia į Tauragės miesto šventę

Tauragė - Lietuvos kultūros sostinė 2023 kviečia jus į didžiausią šių metų nuotykį. Birželio 1-ąją startuos galingiausia miesto šventė istorijoje - Tauro dienų programa vyks net 10 dienų.

 

Ryškiausi miesto šventės akcentai, tai kultinės Latvijos grupės „BrainStorm“ koncertas ir Ansamblių Vakaras „Gyvybės medis“, subursiantis net 1400 atlikėjų iš visos Lietuvos. Šventės metu startuos kokybiški šiuolaikinio meno ir džiazo festivaliai, o Tauragės įstaigos, bendruomenės ir organizacijos, sujungusios jėgas visą savaitę stebins originaliomis iniciatyvomis, bendryste ir nenurimstančiu šurmuliu.

 

Didžiausias Lietuvoje Ansamblių vakaras

Birželio 3-iąją dieną laukia vienas iš įspūdingiausių miesto šventės reginių. Didžiausias Lietuvoje Ansamblių vakaras „Gyvybės medis“ į vasaros estradą suburs net 1400 atlikėjų. Tai išskirtinis teatralizuotas koncertas, apjungiantis liaudiškus šokius, dainas ir įspūdingą šviesos dailę. Koncertas ruošiamas 2024-aisiais metais šimtmetį minėsiančiai Dainų šventei, o Tauro dienos taps unikaliausia repeticijos vieta ir proga pamatyti grandiozinį šou anksčiau nei visiems.

 

Pagrindinis šventės koncertas - „BrainStorm“

Birželio 10-ąją dieną Tauragės vasaros estradoje visu garsu nuskambės pagrindinis miesto šventės koncertas. Šiais metais Tauro dienas vainikuos populiariausia kaimynų latvių grupė „BrainStorm“.

 

Atlikėjai „BrainStorm“ yra vieni ryškiausių Baltijos roko padangėje - pirmieji pasirodė legendiniame „Glastonbury“ festivalyje, laimėjo MTV Europe „Best Baltic Act“ apdovanojimą ir užsitarnavo Europos pripažinimą. Koncertavę šalia pasaulinio lygio žvaigždžių  „Depeche Mode“ ir  „The Rolling Stones“, „BrainStorm“ šiais metais atvyksta pasiryžę pirmą kartą surengti tokio masto koncertą ir tapti didžiausio kalibro grupe, koncertavusia Tauragėje.

Kultinę grupę apšildys unikali ir autentiška muzikos talentų konkurso „X Faktorius“ 3-iojo sezono nugalėtoja Monika Pundziūtė - Monique.

 

Įgalintos bendruomenės bei organizacijos

Šiais metais į šventinės programos kūrimą pilnu pajėgumu įsijungė ir organizacijos bei piliečiai. Renginius bei iniciatyvas visos savaitės metu organizuos baikeriai „Twins MC Forever“, Tauragės Bėgimo Klubas, rajono bendruomenės ir daugybė kitų organizacijų. Miesto gatves užpildys tautų festivaliai, pirmą kartą organizuojamas bėgimas Tėvo dienai paminėti, unikaliausių motociklų iš visos Europos paroda, o Globalūs tauragiškiai pakvies į forumą, kur įgūdžiais dalinsis kraštiečiai, kūrybinį kelią pradėję čia.

 

Meno renginiai

Minint Kultūros Sostinės metus, Tauro dienos bus kupinos aukštos kokybės meno ir muzikos. Startuos net du festivaliai, o birželio 6-ąją į Tauragę pirmą kartą atvyks Lietuvos Nacionalinis Operos ir Baleto Teatras su operete „Sarsuela”.

 

Festivalis „Kvadratu” kaip ir kasmet kvies išlipti iš kvadrato ir visą savaitę Tauragę puoš instaliacijomis, bendrakūromis, paskaitomis ir koncertais. Birželio 2-ąją dieną Tauragėje įsikurs Lietuvos dėmesį prikausčiusi Jolitos Vaitkutės instaliacija „(Ne)amžinos vertybės“, laukia Edmundo Frėjaus paroda, Aglaya Ray perfomansai, šokio spektakliai, meno erdvių atidarymas.

 

Birželio 1-ąją startuos „Tauragės džiazo dienos 2023“ festivalis, kur visos vasaros džiazo ritmą atidarys Kauno bigbendas ir vokalistė iš Ukrainos Anastasia Bukina.

 

Detali visų Tauro dienų renginių programa bus paskelbta jau netrukus. Kviečiame prenumeruoti „Tauragė - Lietuvos Kultūros Sostinė 2023“ paskyras socialiniuose tinkluose bei sekti naujienas taurage2023.lt.

 

Pranešimas spaudai

Taip pat skaitykite

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti