Lietuvos žurnalistų sąjungos valdyba kreipėsi į Vilniaus universitetą dėl taikomo mobingo dėstytojos atžvilgiuKovo 14, 2023

Lietuvos žurnalistų sąjungos valdyba kreipėsi į Vilniaus universitetą dėl taikomo mobingo dėstytojos atžvilgiu

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) valdyba kreipėsi į atsakingus Vilniaus universiteto asmenis, informuodama apie mobingo situaciją ir nepagrįstą persekiojimą, taikomą LŽS narės, žurnalistės ir šio universiteto dėstytojos doc. dr. Jolantos Mažylės atžvilgiu. Papildomai apie šią situaciją informuota ir LRT Taryba, rašoma pranešime žiniasklaidai. Situaciją FM99 komentuoja LŽA pirmininkas Dainius Radzevičius.

Šių metų vasario 23 dieną LŽS gavo Vilniaus universiteto doc. dr. Jolantos Mažylės pranešimą apie jos atžvilgiu taikomą mobingą Vilniaus universitete. Dėstytoja pateikė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto oficialius posėdžių vaizdo ir garso įrašus, taip pat posėdžių išrašus ir komiteto kreipimąsi į universiteto centrinę etikos komisiją. Gautame pranešime nurodoma, kad Žurnalistikos bakalauro programos komitete vykdomi aiškiai išreikšti veiksmai ir siekis sunaikinti asmens reputaciją ir susidoroti su doc. dr. J. Mažyle kaip dėstytoja.

„Susipažinus su pateikta medžiaga, akivaizdu, kad šį persekiojimą savo kreipimusi į komiteto pirmininką doc. dr. A. Gudauską inicijavo, kryptingai ir atkakliai vykdė VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos socialinė partnerė, šio komiteto narė, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė“, – pažymima pranešime.

Net trijuose Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto, vadovaujamo doc. dr. A. Gudausko, posėdžiuose buvo svarstytas doc. dr. J. Mažylės dalyvavimo TV laidoje „Sengirė“ faktas ir jos asmenybė, profesinė kompetencija, jos vertybės, įsitikinimai. Pažymėtina, kad į šią laidą doc. dr. J. Mažylė buvo pakviesta pristatyti jos parengtą žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo knygą.

LŽS valdyba, susipažinusi su visa medžiaga dėl galimo mobingo vienbalsiai pripažino netinkamu Žurnalistikos bakalauro programos komiteto bei atskirų jo narių, organizavusių doc. dr. J. Mažylės persekiojimą, elgesį.

„Tokiam doc. dr. Jolantos Mažylės niekinimui iš esmės nepritarė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro programos komiteto vadovas doc. dr. A. Gudauskas, kuris nusišalino nuo balsavimo dėl bandymo persekioti doc. dr. J. Mažylę skundžiant ją VU Centrinei akademinės etikos komisijai“, – rašoma pranešime.

„Atsižvelgiant į visas minėtas aplinkybes LŽS valdyboje priimtas sprendimas informuoti atitinkamas organizacijas apie vykdomą mobingą doc. dr. J. Mažylei. Rašte reikalaujama užkirsti kelią dėstytojos persekiojimui bei Žurnalistikos bakalauro programos studijų komiteto kai kurių narių organizuojamam mobingui“, – nurodoma rašte.

Į susiklosčiusią situaciją sureagavo ir LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. „Šį LŽS valdybos sprendimą vertinu kaip tendencingą ir visiškai nepagrįstą, netgi kaip dalyvavimą artėjančių LRT generalinio direktoriaus rinkimų kampanijoje. VU Komunikacijos fakulteto žurnalistikos bakalauro studijų programų komiteto nariai kolegialiai balsuodami nusprendė kreiptis į VU centrinę akademinės etikos komisiją dėl dėstytojos J. Mažylės elgesio atitikimo etikos reikalavimams (7 balsai už, 1 prieš, 1 susilaikė) po to, kai tokį klausimą iškėlė tiek studentai, tiek dėstytojai, tiek socialiniai partneriai. Ir aš tikiuosi, kad VU centrinė akademinės etikos komisija atsakys į komiteto nariams iškilusius klausimus. Į studijų kokybę ir jaunų žurnalistų parengimą žvelgiu rimtai, ypač šiais geopolitikai sudėtingais laikais jauni profesionalai turi būti rengiami itin atsakingai. Ir dabar pasirašyčiau po kiekvienu žodžiu, kurį išsakiau komiteto posėdžiuose“, – komentare teigia ji.

 

Parengta FM99 / Kalbino Liudas Ramanauskas

 

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
renginiai
lions
www.tauragejazz.lt
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.gustindecor.com
Šilalės artojas
https://taurage2023.lt/renginiai/taurages-miesto-svente/
Spotify
jazz

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti