Lygios galimybės – misija įmanoma: „Negalios samprata gyvenimo pasakojimuose”Liepos 26, 2022

Lygios galimybės – misija įmanoma: „Negalios samprata gyvenimo pasakojimuose”

Laidoje kalbėjomis su knygos „Gyvatės kojos: negalios samprata gyvenimo pasakojimuose“ autore Jurga Jonutyte, apie tai, koks požiūris į žmones su negalia vis dar populiarus visuomenėje bei apie pačių neįgaliųjų istorijas.

 

Jurga kartu su Giedre Šmitiene parašė knygą „Gyvatės kojos: negalios samprata gyvenimo pasakojimuose“. Pagrindinę knygos medžiagą sudaro gyvenimo pasakojimai, užrašyti iš žmonių, turinčių fizinę ir sensorinę negalią. Tyrinėdamos šiuos pasakojimus, autorės siekia negaliai sugrąžinti vienos iš daugelio gyvenamojo kūno patirčių statusą ir atitolinti ją nuo žmonių rūšiavimo praktikų.

Pasak J.Jonutytės, dabar visuomenės požiūris į žmones su negalia iš tiesų keičiasi:

 

„Galvoju, kad keičiasi, manau, kad keičiasi požiūris į pačias negalias (…) keičiasi požiūris į žmogaus kūną, mąstymą. Mes vis mažiau ir mažiau bandom prisimatuoti prie standartų, normų, ir vis mažiau bandom prilygti joms. Kažkaip labiau ir labiau pastebim, gerbiam savitumą, keistumą, pažeidžiamumą, galbūt ir sau, ir kitiems leidžiam būti labiau pažeidžiamiems emociškai, netobulais kūnu ar mąstymu ir visą tai laikom ne trūkumais, o kažkokiais gyvybės, žmogiškumo ženklais“, – kalbėjo knygos autorė. J.Jonutytė pridėjo, jog nyksta ir požiūris, kad žmonės su negalia yra nelaimingi, nors jam visiškai išnykti galimybių ar nėra.

 

Laidų ciklo „Lygios galimybės – misija įmanoma” Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11 val, o pakartojimo ketvirtadieniais 14:30 val.

Radijo laidų ciklas parengtas kartu su „Lygių galimybių plėtros centru“. Laidų parengimą remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas EEE finansinio mechanizmo lėšomis.

 

 

 

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti