Lygios galimybės – misija įmanoma: „Smurtą moterys su negalia patiria dažniau”Liepos 28, 2022

Lygios galimybės – misija įmanoma: „Smurtą moterys su negalia patiria dažniau”

Kalbėjomės su su Simona Aginskaite. Simona kartu su Lietuvos negalios organizacijų forumu atliko moterų su negalia apklausą apie jų patirtą smurtą. Apklausa „parodė tai, ko nematome oficialioje statistikoje apie smurtą artimoje aplinkoje: kas ketvirta smurtą patirianti moteris su negalia yra sisteminio fizinio smurto auka, panašus procentas moterų patiria ir nuolatinį seksualinį smurtą. Nepaisant šių skausmingų patirčių tik apie 20 proc. smurtą patyrusių moterų su negalia kreipiasi į policiją, net trečdalis iš jų neieško jokios pagalbos, nes netiki, kad situaciją galima pakeisti.“.

Moterys su negalia smurto aukomis tampa dėl daugybės priežasčių tarp kurių svarbią įtaką turi negalios situacija, lemianti didesnį jų pažeidžiamumą. Jei moteris dėl negalios buvo izoliuota, negavo tinkamo išsilavinimo, neturi galimybių dirbti, negauna savarankiškumą užtikrinančių paslaugų, ji tampa priklausoma nuo artimos aplinkos ir beveik neturi galimybių savarankiškai išspręsti situacijos. Todėl kalbant apie smurto prieš moteris su negalia prevenciją, reikia pabrėžti ir nediskriminavimo lygių galimybių užtikrinimą visose srityse. Kai neliks socialinių kliūčių negalią turintiems žmonėms gyventi visavertį ir savarankišką gyvenimą, moterys su negalia smurto aukomis taps gerokai rečiau.

Laidų ciklo „Lygios galimybės – misija įmanoma” Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11 val, o pakartojimo ketvirtadieniais 14:30 val.

Radijo laidų ciklas parengtas kartu su „Lygių galimybių plėtros centru“. Laidų parengimą remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas EEE finansinio mechanizmo lėšomis.

 

 

  • Lygios galimybės – misija įmanoma: „Smurtą moterys su negalia patiria dažniau”

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti