M. Navickienė: „veriantis skausmas liudyti tokią blogio pergalę prieš žmogiškumą“Lapkričio 22, 2023

M. Navickienė: „veriantis skausmas liudyti tokią blogio pergalę prieš žmogiškumą“

Kauno klinikose šiandien užgeso dar viena nesuvokiamo smurto auka – nė pusmečio neturinčio kūdikio gyvybė. Šią akimirką išvien dalijamės skausmu su artimaisiais ir su bet kokios formos smurto netoleruojančiais visuomenės nariais.

 

„Tai dar viena blogio pergalė prieš žmogiškumą – beprasmiškai užgesusi bejėgio kūdikio gyvybė. Tikiu, kad teisėsauga atsakys į visus visuomenei kylančius klausimus, o kaltininkas sulauks pelnytos bausmės. Tik deja, tai nesugrąžins užgesusios vaiko gyvybės. Nedelsdami ėmėmės atvejo tyrimo ir kartu su visomis šeimai paslaugas teikusiomis institucijomis labai kruopščiai ištirsime atvejį, nes kiekviena veikianti sistema reikalauja kasdienio tobulinimo ir nuolatinės kovos už vaikų saugumą,“- sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

 

Pasak ministrės M. Navickienės, nuolat galvojama, ką būtų galima padaryti geriau, kad tokios situacijos nepasikartotų, kaip jas užkardyti, tačiau net ir labiausiai išsivysčiusių valstybių patirtis liudija, kad tokių situacijų išvengti neįmanoma. Tačiau ties tuo nesustojame, todėl per lapkričio 20 d. inicijuotą atvejo tyrimą keliame tikslą kelti vis aukštesnius standartus apsaugant vaikus, dar stipriau įgalinti institucijas tampriau bendradarbiauti. Visuomenę sukrečiančiuose atvejuose, svarbų ir vis dažniau ne paskutinį vaidmenį vaidina tėvų priklausomybės. Tai vis dar opus klausimas, neleidžiantis kai kuriems visuomenės nariams išdrįsti kreiptis pagalbos į psichikos sveikatos specialistus, o jo artima aplinka bejėgė ir neturi įrankių, leidžiančių padėti priklausomam žmogui.

 

Ir toliau būtina stiprinti individualizuotos pagalbos institutą savivaldybėse – atvejo vadybą, socialinių darbuotojų, atvejo vadybininkų ir kitų specialistų pagalbą šeimai. Šiuo konkrečiu atveju – Klaipėdos savivaldybėje. Pagalba privalo apimti ne tik socialinių ar tėvystės įgūdžių ugdymą, bet ir padėti spręsti kitas sudėtingas ką tik susilaukusių vaikų šeimų problemas, bendrai kelti visų socialinių paslaugų kokybės klausimą savivaldybėse.

 

„Raginu visų savivaldybių merus atkreipti didesnį dėmesį tiek į socialinių paslaugų aprėptį, tiek į jos kokybę. Tik veikdami išvien ir turėdami bendrą prioritetą, galėsime pasiekti, kad saugesnė aplinka būtų užtikrinta visiems Lietuvos vaikams,“– sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

 

2018 m. inicijuota vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka duoda rezultatą – kasmet pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus daugėja, jei pirmaisiais po reformos metais jų buvo daugiau kaip 30 tūkst., 2022 m. šis skaičius pasiekė 45 tūkst., o šiemet, laukiama, perkops 50 tūkst. atvejų. Visuomenė tampa atsakingesnė ir neabejinga tam, kas vyksta artimoje aplinkoje.

 

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti