„Man-go“ savo gerbėjams naujam gyvenimui prikėlė legendinį hitą „Aguonos“ (video)Gegužės 31, 2024

„Man-go“ savo gerbėjams naujam gyvenimui prikėlė legendinį hitą „Aguonos“ (video)

Viena populiariausių Lietuvos pop muzikos grupių „Man-go“ aktyviai ruošiasi finaliniam 25-ių veiklos metų jubiliejui skirto turo koncertui, kuris vyks Joninių išvakarėse (birželio 23 d.) Palangos koncertų salėje.

 

Likus mažiau nei mėnesiui iki šio šventinio pasirodymo „Man-go“ savo gerbėjams paruošė muzikinę dovaną – naujam gyvenimui prikėlė legendinį grupės „Sekmadienis“ hitą „Aguonos“, kurio teksto autorius, garsus Lietuvos rašytojas Donaldas Kajokas, atskleidė ir netikėtų faktų apie šios dainos istoriją bei įtaką su priklausomybėmis kovojantiems žmonėms.

 

Kaip teigia „Man-go“ narės Rima, Justina ir Gabija, „Aguonos“ yra viena iš tų dainų, kurios priklauso auksiniam lietuviškos muzikos fondui, todėl grupė nusprendė ją kitomis spalvomis pristatyti ir šių dienų muzikos klausytojams.

 

„Tai yra tikra lietuviškos muzikos klasika. Daina iš pirmo žvilgsnio atrodo itin paprasta, tačiau ji yra išskirtinė savo istorija. Norėjome, kad šis gražus kūrinys įgautų naują kvėpavimą ir su juo susipažintų šiuolaikinė karta bei jį iš naujo atrastų tie, kurie „Aguonų“ klausėsi prieš beveik keturis dešimtmečius,“ – sakė dainininkės.

 

Taip pat merginos juokavo, kad ši daina puikiai tinka „Man-go“ repertuarui, nes keletas grupės garsiausių hitų pavadinti būtent gėlių pavadinimais: „Turime dainas „Alyvos“, „Raskila“. Tad „Aguonos“ tikrai tiks šiai margai mūsų muzikinei puokštei.”

 

Išskirtinė dainos istorija ir įtaka žmonėms

Dainą „Aguonos“ prieš daugiau nei 35 metus išpopuliarino praeityje itin garsi grupė „Sekmadienis“. Muziką jai sukūrė grupės vokalistė Jūratė Miliauskaitė.

 

Šio kūrinio žodžiams buvo pasirinktos garsaus Lietuvos rašytojo Donaldo Kajoko eilės. Kaip šiandien teigia pats teksto autorius, „Aguonos“ turi unikalią istoriją. Pasak D. Kajoko, nepaisant didelio populiarumo, vienintelė tuo metu šalyje veikusi lietuviška radijo stotis „Lietuvos Radijas“ baiminosi transliuoti šį kūrinį, nes jis neva propagavo psichotropinių medžiagų vartojimą.

 

D. Kajoko teigimu, vėliau jam teko išgirsti ne vieną pasakojimą, kad daina „Aguonos“ kaip tik tapo stiprybės himnu su priklausomybėmis kovojantiems žmonėms. 

 

„Esu girdėjęs ne vieną istoriją, kad su priklausomybėmis kovojantiems žmonėms ši daina ir jos tekstas tapo savotišku sveikimo himnu. Ji padėdavo jiems surasti jėgų nepaslysti sunkioje kovoje ir į tam tikrus dalykus pažvelgti kitu kampu, atrasti tikrąjį gyvenimo bei gamtos grožį,” – prisiminimais dalinosi žinomas rašytojas.

 

Dainos vizualizacijoje – unikalūs pajūrio vaizdai

Naują „Aguonų“ versiją grupė „Man-go“ muzikos gerbėjams pristato kartu su išskirtine dainos vizualizacija, kurioje įamžinti unikalūs Lietuvos pajūrio vaizdai. Jie buvo nufilmuoti Karklėje naujausios fotosesijos metu, kurios akimirkas grupės gerbėjai taip pat galės išvysti dainos „Aguonos“ vizualizacijoje.

Jau 25 metus muzikinę karjerą tęsianti grupė „Man-go“ pastaruoju metu išgyvena naują populiarumo bangą. Atlikėjos per šiuos metus surengė didelio populiarumo visoje Lietuvoje sulaukusį jubiliejinį koncertinį turą, o vasario mėnesį išleistas „Man-go“ autorinis singlas „Kurgi tu?“ jau perkopė milijono peržiūrų skaičių „Youtube“ platformoje.

 

Tauragesradijas.lt inform.

O.K.photography nuotr.

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti