Mokestinės paskolos sutartis be palūkanų įmonės sudaryti gali iki vasario 28Vasario 24, 2021

Mokestinės paskolos sutartis be palūkanų įmonės sudaryti gali iki vasario 28

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog įmonės, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota ir į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą nebuvo įtrauktos, turėtų iki vasario 28 dienos kreiptis į VMI ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų. Jeigu įmonė prašymo iki vasario 28 d. nepateiks, bus laikoma, jog tokios sutarties įmonei nereikia, o nuo kovo 1 d. jai galiotų įprasta mokesčių mokėjimo ir MPS su palūkanomis sudarymo tvarka, turima nepriemoka taptų skola. Tokių įmonių Tauragės rajono savivaldybėje yra 53.

 

„Priminimus apie galimybę sudaryti mokestinės paskolos sutartis be palūkanų iki vasario 28 dienos išsiuntėme visoms įmonėms, turinčioms mokestinę nepriemoką. Minėtų 53 Tauragės įmonių nepriemoka siekia daugiau 1,2 mln. eurų. Net pusę šios sumos – beveik 655 tūkst. eurų – sudaro vienos įmonės atidėti mokesčiai. Tiesa, 27 įmonių skola nesiekia ir tūkstančio eurų“,- pasakoja Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, pažymėdamas, jog dėl MPS be palūkanų sudarymo turėtų kreiptis ir tos įmonės, kurių prašymai jas įtraukti į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą šiuo metu yra vertinami. Kreiptis dėl MPS verta nelaukiant atsakymo, nes jei įmonės prašymas įtraukti į sąrašą patenkintas nebus, ji po vasario 28 d. jau nebegalės sudaryti MPS be palūkanų.

 

Kreiptis dėl MPS sudarymo reikia prisijungus prie Mano VMI, Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas. Visoje šalyje mokestinės paskolos sutartį be palūkanų jau sudarė beveik 4 tūkst. įmonių. Jos yra išdėsčiusios ir dalimis sumokės beveik 290 mln. eurų mokesčių ir įmokų.

 

Tiek pavasarį sudarytą, tiek ir naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą galima rasti VMI internetinėje svetainėje, skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui. Konsultacijas mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais galima gauti paskambinus 1882 ar pateikus paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

 

Laimonas Rimkus,

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Tel.: +370 446 62 894, +370 618 59 596; el. p. laimonas.rimkus@vmi.lt

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti