Moksleiviai kviečiami dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ Kovo 22, 2023

Moksleiviai kviečiami dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Siekiant puoselėti moksleivių pilietiškumą, taip pat skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija, susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema, jau 28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“, kuriame dalyvauti kviečiami 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai.

 

Konkursą organizuoja Lietuvos kariuomenė ir Krašto apsaugos ministerija, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Šis fondas bus padalytas konkurso nugalėtojams ir jų mokytojams.

 

I konkurso etapas

Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai savo mokyklose bei gimnazijose ir savarankiškai atrenka iki 10 mokinių, parodžiusių geriausias žinias apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją ir dabartį. Atrinktus mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui. Registruotis į konkursą galima iki balandžio 7 d., atsiunčiant užpildytą nustatyto pavyzdžio anketą elektroniniu paštu mokiniukonkursas@kam.lt.  

 

II konkurso etapas

Mokytojų užregistruoti moksleiviai automatiškai dalyvauja antrajame etape. Antrojo etapo užduočių testas atliekamas nuotoliniu būdu – mokiniams prisijungus prie internetinės svetainės, kurios nuorodą ir individualius prisijungimo duomenis atsiunčia konkurso organizatoriai. Šiais metais testą planuojama organizuoti balandžio 18–20 d.

 

III – finalinis – konkurso etapas

Į trečiąjį – finalinį – etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai II etapo testą išsprendusių mokinių. Surinkus vienodą teisingų atsakymų skaičių, pirmumą turi greičiau testą išsprendęs dalyvis. Į finalinį etapą patekę mokiniai ir mokytojai iki balandžio 28 d. elektroniniu paštu bus informuoti apie konkurso finalinio etapo vietą, datą ir laiką. Konkurso finalinis etapas planuojamas gegužės mėnesį.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 metais tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.

 

Daugiau informacijos apie konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ galima rasti rasite interneto svetainėje www.kam.lt, www.kariuomene.lt arba pasiteiravę telefonu +370 706 80 332 ar el. paštu mokiniukonkursas@kam.lt.

 

Lietuvos kariuomenės informacija ir nuotraukos (2022 m. moksleivių konkurso finalo akimirkos)

 

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
http://www.moto-way.lt/
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti