Netikėta muzika – netikėčiausioje vietojeGegužės 12, 2024

Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje

Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį vyksiančiame renginyje laukiamo „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymo.

Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį? Pirmiausia, tai – muzikaliai triukšmingas, neįprastai spalvingas mušamųjų ir elektronikos, moters ir vyro, Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno duetas. Kaip teigia patys atlikėjai, jų muzika – nuolatos kintanti, nenuspėjama ir žaisminga, tačiau ne pernelyg rimta, kaip ir pats pavadinimas.

 

  - Šią sinergiją pasiūlė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kolektyvas. Kodėl gi ne? Juk reikia festivaliui parodyti inovatyvius muzikinius dalykus ir „neužsibūti" klasinio džiazo rėmuose, - sakė džiazo festivalio organizatorius Valdas Latoža. Juk vienas iš mūsų festivalio tikslų ir yra edukuoti, o tiksliau – festivalio misija ir yra edukacija. Tauragiškius norime supažindinti su nauja muzikine srove, su kolektyvu, šiuo metu esančiu „ant bangos“. Duetas „Keista bjauri žuvis“ – novatoriški, drąsūs, žanrų ribas laužantys ir savas taisykles lietuviškoje muzikoje kuriantys. Dabar geriausias laikas juos pristatyti mūsų miesto visuomenei – Muziejų naktyse ir Gatvės muzikos dienos proga.

 

Koncerto organizatoriai juokavo, kad gal ateityje Tauragėje bus koks džiazuojančio muziejaus renginys ar mūsų krašto muziejus taps ir džiazuojančiu, ir „džiazovu“.

  -Perkeltine prasme „džiazuojančiu“ ir „džiazovu“ muziejumi mes jau esame, turiu mintyje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ veiklos formų įvairovę, - sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė. – Aplamai, muziejai tampa atvira bendruomenės susibūrimo vieta, įkviečiančia įvairiems potyriams, tad muzika, be abejo, visada renkamasi kaip vienas iš būdų pritraukti auditoriją. Muziejų naktį lankytojams palepinti visada sugalvojame kokią nors staigmeną. Pernai tai buvo šokantys lazeriai, šiemet – muzika, kitąmet – pagyvensim, pamatysim.

 

Paklausta, kaip kilo mintis susijungti su Tauragės džiazo festivaliu, Eglė pasakojo:

  - Šiemet Muziejų naktis ir Tarptautinė muziejų diena nutiko šeštadienį, o miestas aidės nuo muzikos visą dieną, kadangi gegužės 18-ąją minima ir Gatvės muzikos diena. Tad supratome, jog neturime kitos išeities, kaip Muziejų naktį švęsti su muzika, tuo pačiu užsitikrindami gerą nuotaiką ir muzikuojančius tauragiškius kviesti į Pilį finaliniam akordui. Galvodami, kokį žanrą pasirinkti, nusprendėme susivienyti su Tauragės džiazo festivaliu, nes džiazas yra muzika, kuri ne tik sujungia, bet ir kviečia improvizuoti.

Kodėl pasirinkta „Keista Bjauri žuvis“?

  - Šį duetą pasiūlė festivalio Tauragė Jazz siela Valdas, - prisiminė muziejaus direktorė. -  Muziejininkams patiko „Keistos bjaurios žuvies“ pristatomų žanrų įvairovė ir polinkis eksperimentuoti. Jų atliekamas muzikinis avangardas praturtins ir papildys vakaro programą, kadangi kiti vakaro atlikėjai – Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras bei Agnės Sabulytės ir Povilo Jaramino duetas atstovaus klasikinę, „auksinę“ džiazo mokyklą.

 

Dueto „Keista bjauri žuvis“ atlikėjai paklausti kuo ir kaip jie gali patraukti, suintriguoti Tauragės džiazo festivalio ir Muziejaus naktų klausytojus ir lankytojus, atsakė, kad labiausiai turėtų intriguoti jų muzika, kurioje persipina daugybė srovių ir stilių. Šio muzikinio dueto auditorija labai įvairi: džiazo, pankroko, eksperimentinės elektroninės muzikos, noizo, ambiento, metalo ir daugybės kitų žanrų gerbėjai.

Nors Tauragėje atlikėjai pasirodys pirmą kartą, jie tikisi, kad sudomins įvairios, skirtingų žanrų muzikos besiklausančius žmones:

  - Džiaugiamės, kai galime groti labai įvairiose vietose, nes naujus grupės gerbėjus dažnai atrandame pačiose netikėčiausiose vietose,- sakė „Keista bjauri žuvis“ narė Aistė Kalvelytė.

 

Gegužės 18 d., 21 val. (šeštadienis)

Tauragės Pilies kiemelis

Įėjimas laisvas

 

Irina SADAUSKIENĖ

Rytis ŠEŠKAITIS, Mantas BARTAŠEVIČIUS foto

  • Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje
  • Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje
  • Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
http://www.moto-way.lt/
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti